-11 - Jeugd Als klein kind zag Nan erg slecht, zijn moeder ging dan 's nachts met hem wandelen. Hij kon het daglicht namelijk niet verdragen, zodat hij al snel de bijnaam Nantje Nachtuil kreeg. Toen hij twee jaar was werd zijn gezichtsvermogen beter. Nan was nog erg klein toen hij naar Epe verhuisde. Toch heeft hij daar ook pret tige herinneringen en vriendschappen aan overgehouden. Zijn broer Simon overleed spoedig, op 27 mei 1912 en hij is daar ook begraven. Zijn mening daarover was dat hij heel graag naarWierin- gen terug had gewild als hij maar beter was geworden, maar niet in een kist. Doordat Nan Jachtlust krijgt een nieuwe bestemming de jongste was werd hij door de oudere broers nogal veel geplaagd. Hij had inmiddels een nieuwe bijnaam: mig (=mug), omdat hij niet zo groot was. Als er een mug tegen het plafond zat en broer Jan wees er alleen maar naar stoof Nantje op als een aspot. Door het vele verhuizen moest Nan vaak van school veranderen. Zo'n eer ste schooldag vond hij dan ook geen pretje. Als hij door zijn zus Maartje er op de fiets heen werd gebracht, protesteerde hij door geen moment stil te zitten. Dit zelfde deed hij als hij naar zijn grootmoeder Elisabeth Minnes- Wagemaker moest. Hij was een beetje bang voor haar. Waarom....? Ze keek zo boos. Toch hield Nan van school en nieuwe dingen leren. Hij was muzikaal en kon goed zingen. Moeder Geertje was altijd bezorgd over haar kinderen en dat was natuurlijk geen wonder na het verlies van drie kinderen. Vader Nan was altijd in voor een pretje, dat illustreert het volgende verhaal: Nogmaals de eerste steen De familie woonde nog in Epe toen de oudere broers te nieuwjaarswensen gingen naar vrien den en bekenden. Doordat het nogal erg laat werd zei moeder Geertje tegen haar man: "Nan, ga jij eens kijken waar de kinderen blijven." Vader Deze keer echter zon der land. Dat laatste bleek een vergissing te zijn. In 1919 werd weer verhuisd, nu naar de Anna Paulownapol- der in een boerderij aan de Zwinweg. Daar hebben ze twee jaar gewoond. Daarna, in 1921, vestigden ze zich op de "Vooruitgang" in Harenkarspel. Vervol gens in 1926 werd het Oude Niedorp. Uit eindelijk, je zou haast denken van het zwer ven moe, keerde het gezin Mulder-Minnes terug naar Wieringen. De boerderij "Jacht lust" is nu verbouwd tot wooneenheden. Een gedenksteen zegt het volgende: Boerderij De Brake in de buurtschap Zuuk bij Epe. Deze boerderij is er nog steeds, maar verbouwd tot woonboerderij. VI. n. r. Aldert 1904); Nan jr (1911), Maartje 1899); en vader Nan Mulder sr. Deze foto zal omstreeks 1914 genomen zijn Jachtlust bewoond, tot woningen verbouwd. De hoeve gespaard tot Hip po 's dorpsbehoud. Jeugdfoto van Nan Mulder Eerste steen Jachtlust In het kader van de subsidieregeling verbetering woningen was het mogelijk de boerderij Jachtlust aan de Elft te behouden. Enkele jaren geleden kocht de gemeente deze boerderij met omlig gende grond van de familie Veerdig omdat dit gedeelte van Hippolytushoef de bestemming woningbouw kreeg. Was eerst sprake van sloop, thans zal. de boerderij plaats bieden aan vijf be woners. De prijs voor de vijf wooneen heden, tussen de 71.000,- en 73.000,- is niet gering, maar met een subsidie van ƒ43.000,- per wooneen- heid in het vooruitzicht was het voor bouwbedrijf De Leeuw uit 't Zand nie1 moeilijk kopers te vinden. De boerderij werd in de twintiger jaren door de farm - lie Mulder gebouwd. Na zestig jaar is thans een gedenksteen in de muur ge metseld. Wethouder G. Franke onthul de de tekst: Jachtlust bewaard I V tot woningen verbouwd» De hoeve gespaard tot Hippo's dorpsbehoud. Naar aanleiding van het stukje in de Wieringer Courant van 16 mei over de boerderij „Jachtlust" van de Elft het volgende. De boerderij is niet in de twintiger jaren gebouwd maar in 1908 en is dus geen 60 jaar, maar 76 jaar oud. Ik heb nl. zelf de eerste steen gelegd van die boerderij die mijn vader liet bouwen, en was toen 8 jaar. Nu ben ik 84 jaar oud en hoop 16 juni 85 jaar te worden. Dat is dus 76 jaar geleden. Wij woon den in de Slingerweg en ik weet het nog als de dag van gisteren dat ik 's morgens vroeg aan vaders hand naar de nieuwe ging. Er is, om de één of andere reden, nooit een gedenksteen ingemetseld. Ik ■vindt het gedicht op de gedenksteen van nu heel mooi. Maartje Bakker-Mulder Nd. dochter van Nan Mulder Nd. en Geertje Minnes Sd. en sinds 31 januari 1984 inwoonster van Kapeilehof K2, Robbenoordstraat 1, Den Oever. (Wij kregen de informatie van een fa milielid, maar klaarblijkelijk is de oude re generatie beter op de hoogte. (Red.). Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 23e jaargang nr. 1 - 2011

Op de Hòògte - Wieringen | 2011 | | pagina 12