- 133 - Hendrikus Doesburg, zoon van Ferdinand en Judith De zonen kunnen ook met kleermaken hun brood verdienen. Soms werken de broers samen aan een kledingstuk en dan zien de kinderen hun vader en oom samen in kleermakerszit op de ta fel zitten. Kind van Jacobus en Trijntje: Ferdinand Jacobus 1897-1984 arbeider, (Molgerdijk) trouwt met Marie de Vries. Kind: Trijntje Maartje Kinderen van Hendrikus en Geertje: Judith 1887-1966 trouwt met Simon Swierts, schipper (van Ewijcksluis). Kinderen: Hendrikus Cornelis en Jacob Jurjen Maartje 1892-1951 trouwt met Simon Bakker, visser, na diens kleding, met de binnenkant van de stof buiten, weer in elkaar genaaid. Ferdinand doet zijn werk op de gebruikelijke wijze: hij zit in kleermakerszit op de tafel. Het maken van herenkleding was werk dat door mannen werd gedaan. Vrouwen die er aanleg voor hadden naaiden zelf kleding voor zichzelf en hun kinderen. Dat deden ze met de hand, een naaimachine konden de meeste mensen niet be talen. Zo kwamen er vrouwen die een naaimachi ne kochten en huisnaaister werden. Soms liepen ze met de zware naaimachine onder de arm langs de huizen om te vragen of er werk voor hen was. Over het leven van Ferdinand en Judith is in de familie weinig bekend. Zij zijn onopvallen de hardwerkende mensen geweest. Er zijn ook geen foto's van hen bewaard gebleven. Op een formulier met betrekking op de dienstplicht van Ferdinand staat zijn signalement: 'Lengte 1 El 700 Strepen, Aangezigt langwerpig, Voorhoofd smal, Oogen bruin, Neus gewoon, Mond idem, Kin spits, Haar lichtbruin, Wenkbraauwen idem, Merkbare teekenen geene.' Ferdinand en Judith krijgen 3 kinderen: andere helft. De beide zonen leren van hun vader het kleermakersvak. Jacobus wordt kleermaker in de Klieftstraat. Hendrikus' vrouw Geertje Omis heeft als erfdeel een stukje grond op de Haukes gekregen. Het paar laat daar een huis annex café bouwen. Dat wordt de kleermakerij van Hendrik. Geertje Omis trouwt in 1890 met Trijntje Visser (1865 1956) 1864-1916 trouwt in 1890 met Johannes Pe trus Hemerik en ver huist naar Leiden trouwt in 1887 met Geertje Omis (1867 1919) De kinderen worden in de Belt geboren. Later verhuist het gezin naar de Koningstraat. Op de plaats waar later de Wolkenkrabber is ge bouwd stond in die tijd een dubbel woonhuis dat door twee gezin nen werd bewoond. In 1886 koopt Ferdinand een helft van het huis en vestigt daar zijn kleermakerij. Enkele jaren later koopt hij de Jacobus 1862-1957 Anna Janna Hendrikus 1867-1942 Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 22e jaargang nr. 4 - 2010

Op de Hòògte - Wieringen | 2010 | | pagina 30