- 128 - (auto, motor, alles) en de Internationale K70 Duitse Volkswagen) Tonnis begint met het restaureren van een NSU Quickly uit 1956, daarna een DKW 98 uit 1936, een NSU 1000L uit 1964, een NSU 1200 C uit 1968, eenVW K70 uit 1973, een New Imperial uit 1932, eenVW K70 uit 1971 en is nu bezig met een NSU 1200C uit 1968. Kapotte en ontbreken de onderdelen kan hij bij de verenigingen be stellen, als ze niet meer leverbaar zijn maakt hij ze zelf. Als de gerestau reerde voertuigen klaar zijn worden ze ver kocht aan clubleden. Tonnis en Akke rijden zelf in de gerestaureerde VW K70 uit 1971, waar ze in clubverband regelmatig uitstapjes en vakan tiereizen mee maken die door de verenigingen worden georganiseerd. Tonnis aan de start bij een crosswedstrijd in Nieuwe Niedorp, 1961 Als Tonnis in zijn werkplaats bezig is, zit Akke ook niet stil. Zij wordt lid van een handwerkclub en maakt borduur-, haak- en breiwerken. Zo we ten beiden hun vrije tijd nuttig en aangenaam te besteden. Uit de Wieringer Courant - verslag Oranjefeesten 1960 Met dank aan Tonnis Boven voor zijn medewerking en het beschikbaar stellen van foto's. nuoiwFiF/rsn/UT. Na afloop van dr optocht vond on hot Succesterreln oen brom- fietsrnce plaats. Volon dfo nnnr do optocht, waren wezen kijken, heb- bon blijkbaar nadien hot voetbal veld bezocht want ook hier was er oen grote publieke belangstelling. Er waren 11 deelnemers. Er werd fol gestreden in series van viif ron„ den en de volgende deelnemers bereikten de halve finale T. Bo ven, G, van Zoonen, R. Hetda. P. van Medevoort, J. liefhebber. B, Vijn, A. Engel en E. Lont. In twee series van vier rijders werd uitge maakt wie in de finale mochten rijden. De eerstgenoemde vier ren ners reden de eerste serie. De N.S.U. van T. Boven was vooral snel in het optrekken en toen G. v. Zoonen met zijn Vicky in de boeht bij een hindernis kwam te vallen, was hij dan ook vrijwel kansloos toen Boven zijn serie regelmatig uitreed. In de tweede serie ging Liefhebber aanvankelijk aan de kop, maar deze kwam tweemaal te vallen. A. Engel wist z'n concurren ten ruimschoots de baas te blijven en won overtuigd, T. Boven, G. v. Zoonen, A. Engel en B. Vijn kwa men dus in de finale. De uitslag werd 1 G. van Zoo nen, 2 T. Boven, 3 A. Engel (op Cyrus), 4 B. Vijn. De niet-prijswinnaars reden nog een afvalrace, die regelmatig ver liep en die overtuigd door J. Lief hebber werd gewonnen. Deze Koninginnedag werd beslo ten met een concert van de Kon. Muz. Ver. „Harmonie" in de tuin achter het politiebureau en de tra ditionele bals in de plaatselijke danszalen. Met dank aan Arie Duijnker Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 22e jaargang nr. 4 - 2010

Op de Hòògte - Wieringen | 2010 | | pagina 25