- 123 - Melkkar van Evert Sloothaak in de winter van 1962 in de van Pomerenstraat. De meisjes bij de kar zijn w.s de zusjes Prins. Wie er op de slee zit is onbekend. Kunt u ons helpen aan de naam van het kind wat op de slee zit? En zveet u mis schien de namen van de zusjes Pr ins Sietzo Ijzer - Melkslijter te Hippolytr Sietzo heeft het beroep van rietdekker in de prak tijk geleerd. Vroeger ging men niet naar school om een beroep te leren, maar leerde je een vak in de praktijk. Er was ongeveer vier jaar voor no dig om het beroep van rietdekker te leren. Een zwaar beroep waarin je 15 bossen riet tegelijk omhoog moest brengen en altijd in weer en wind op de daken stond. Sietzo realiseerde zich nadat hij hierin twintig jaar had gewerkt, dat dit geen beroep was om tot je oude dag te blijven uitoefe nen. En ging op zoek naar ander werk, zo reedt hij later een aantal jaren als vrachtrijder bij Cees Lont, die in de volksmond Cees Sterovita werd genoemd. De reclame van Sterovita koffiemelk op de vrachtwagen, zorgde ervoor dat Kees deze bijnaam kreeg. Noemde je de naam Cees Stero vita dan wist iedereen precies over wie je het had. Op een goede dag vernam Sietzo dat Ab Russel- man wilde stoppen met zijn melkslijterij. Sietzo stapte erop af om eens met Russelman te gaan praten over overname. Op het eerste gezicht leek het wel iets te worden, maar uiteindelijk trok Russelman zich terug. Later wilde Harm van der Velde zijn melkslijterij verkopen en kwam als melkslijter bij Sietzo aan huis. Hij had gehoord dat Sietzo met Russelman bezig was geweest en kwam eens even polsen of Sietzo zijn zaak niet wilde overnemen. In 1964 nam Sietzo de zaak van Van der Velde over. In het begin verkocht de melkboeren alleen melk boerartikelen, zoals melk, boter, kaas en eieren, zij venten met losse melk, roomboter, margarine en een stukje kaas en later kwam er ook een potje jam bij. Vanaf 1964 begonnen zij steeds meer kruide nierswaren te verkopen. Sietzo ventte in de Nieuwstraat, Slingerweg, van Hengelenstraat en Heldersestraat en intussen had hij ook de wijk Oosterland erbij. Het gebeurde dat de ene melk boer aan de ene kant van de straat en de andere melkboer aan de andere kant van de straat zijn klanten bediende, zo was dit bijvoorbeeld ook in de Slingerweg het geval. In die tijd bedroeg de omzet 2000,- per week, hier kon men toen van leven. Losse melk koste 0,27 cent en een liter ge pasteuriseerde melk 0,34 cent per fles. De losse melk werd 's morgens om 5/45 uur per melkwa gen, door de vrachtrijder Arie Roemer vanuit de zuivelfabriek in Lutjewinkel naar Hippolytushoef gebracht. Als Arie zijn melk had afgeleverd be- Historische Vereniging Wieringen - "Op de Höögte" - 22e jaargang nr. 4 - 2010

Op de Hòògte - Wieringen | 2010 | | pagina 20