mm - 122 - beëindigen dan moesten zij drie maanden voor dat de overeenkomst afliep, dit schriftelijk aan de slijtercommissie meedelen. De overeenkomst werd stilzwijgend met vijf jaar verlengd, tenzij een vierde deel van de slijters de overeenkomst per aangetekende brief had opgezegd. Aanvullende overeenkomst Op één februari 1959 verschenen de melkslijters: 1.) PieterTijsen Pzn, wonende te Westerland; 2.) Albert Russelman, wonende te Hollebalg; 3.) Evert Sloothaak, wonende te Hippolytushoef; 4.) Jan Jacob van Wachendorff van Rijn, wonen de aldaar; 5.) Cornelis Metselaar, wonende aldaar; 6.) Harm van der Velde, wonende aldaar; 7.) Jan de Jong, wonende aldaar; de omzet per melkslijter, in liters per week als volgt overeengekomen: Naam: Liters per week: J. de Jong 1670 G. Metselaar 1819 J.J. Wachendorff van Rijn 2290 H. van der Velde 1820 E. Sloothaak 860 A. Russelman 1695 P. Tijsen 975 De wijzigingen in de diverse wijken werden daar na op onderstaande wijze vastgelegd: Wat betreft de wijk van C. Lont thans J.J van Wa chendorff van Rijn: De Koningstraat vanaf J.C. Klein (in plaats van Alb. Schmitt); Wat betreft de wijk van Evert Sloothaak: Nan Lont van Westerklief, ventend met melk in de Hoofdstraat Allen van beroep melkslijter gevestigd in de ge meente Wieringen, voor notaris Groendijk om de overeenkomst die blijkens acte op 03 janu ari 1949 door Lambertus Wiegman en Cornelis Lont werd vastgesteld aan te passen. De over eenkomst voldeed niet meer aan de eisen welke t.a.v. de sanering der melkbezorgingsroutes door de Minister van Economische Zaken in decem ber 1956 werd opgelegd. In deze overeenkomst werden de wijzigingen die zich hadden voorge daan door overname van enkele melkslijters, de nieuwbouw te Hippolytushoef en wijzigingen in de verdeling van de wijken vastgelegd. Nadat de koopsommen inzake overname van gedeeltelijke wijken waren voldaan, werd in de overeenkomst De wijk wordt aange vuld met de Parklaan; Wat betreft de wijk van C. Metselaar: De wijk wordt aan gevuld met Kremers- weg en Koningstraat vanaf hoekje tot J.C. Klein; de wijk wordt verminderd met Wes- terlanderweg vanaf de Poelweg in Oostelijke richting, met de Wes- terlanderlaan en met de Noorderbuurt; Wat betreft de wijk van Harmen van der Velde: De wijk wordt vermin derd met Kremersweg; uitgebreid met het uitbreidingsplan Zandburen; Wat betreft de wijk van Jan de Jong: De wijk wordt aangevuld mét Bijlstraat en Bijld warsstraat; Wat betreft de wijk van Albert Russelman: De wijk wordt aangevuld met de huizen Wester- landerweg vanaf Poelweg tot aan Jan Henstra en tot huis T. Meuleveld; En wat betreft de wijk van PieterTijsen Pzn: De wijk wordt aangevuld met Westerlanderweg tot en met huizen J. Henstra en met de Wester- landerlaan; De aanvullende melkslijtersacte ging in werking op 01 februari 1959. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 22e jaargang nr. 4 - 2010

Op de Hòògte - Wieringen | 2010 | | pagina 19