- 121 - Indeling wijken melkslijters Nadat de overeenkomst op 03 januari 1949 werd getekend, deden de slijters allen afstand van hun afnemers bij wie zij tot die datum hun melk be zorgden en werden de wijken opnieuw verdeeld. De melkslijters kwamen overeen dat zij zich zou den beperken tot het slijten van melk in hun ei gen wijk. En werden de volgende wijken aan de melkslijters toegewezen: a.) Nan Dirk Lont: Oosterklief, Westerklief, de Hoelm, Koogerweg, Koningstraat van af Albert Smitt, de Elft tot de Slingerweg, Parklaan, Slingerweg 1 tot en met nummer 49. b.) Evert Sloothaak: Elftstraat, Oostzijde Kerk plein, Heldersestraat tot en met nummer 15, van Pommerenstraat en Koningsstraat num mers 4 en 6, de Elft ten Oosten van de Slin gerweg en de Elftstraat nummer 1 c.) Cornelis Metselaar: Hoofdstraat, Smidssteeg, Kerkplein voor zover niet aan anderen toe gewezen, Koningstraat nummers 40, 46, 471 en 48, Koningsweg vanaf Pathuis tot krui sing Hollebalg, Westerlanderweg de huizen Jan Keijzer tot en met Landolt, We sterlanderweg en Noorderbuurt. d.) Harmen van der Velde: Nieuwstraat, Vermaningssteeg, Zandburen, Ge- menelandsweg 2 en 1 a, Kremersweg, Slingerweg vanaf Zandburen tot Brouwer en Stroe- erkoogweg, van Hengelstraat, Hel dersestraat Noord zijde vanaf Jan Kool, Noordburen en Kerkplein 21 e.) Simon- en Jan de Jong: Beltstraat 1 tot en met 27 en 20, Mekkenstuinweg en Kliefstraat. f.) Willem Hoekstra: Beltstraat beiden zijden vanaf 31 en 22 en de Belt tot en met Ko ningsweg 7. g.) Albert Russelman: vanaf Hollebalg tot Poel- weg, de Haukes, Haven, Waterweg en Weste lijk gedeelte Hollebalgweg en de Poelweg. h.) Lambertus Wiegman: de rest van Westerland en het Dam. Verkopen van zaak en/of wijk Indien een melkslijter zijn zaak of wijk wilde ver kopen, moest hij de commissie hiervan schrifte lijk op de hoogte stellen. De commissie moest binnen vier weken de andere melkslijters hiervan in kennis stellen, zodat voor één van hen of meer dere melkslijters de mogelijkheid open bleef de wijk te kunnen overnemen. Bij verkoop aan fa milieleden tot in de rechte linie en tot en met de tweede graad, was dit artikel niet van toepassing. De koper was verplicht zich te houden aan de in de overeenkomst vastgelegde bepalingen, hield hij zich hier niet aan dan werd hem een boete van duizend gulden opgelegd. Slijtercommissie Een commissie bestond ten hoogste uit vijf en tenminste drie slijters, die door stemming met gesloten briefjes werden gekozen. De eerste commissie bestond uit de melkslijters: Harmen van der Velde, Willem Hoekstra en Albert Rus selman. Tevens werd er een consumentencom missie ingesteld. Een commissie die klachten met betrekking van service aan consumenten behandelende. Was één van de commissieleden persoonlijk bij een ingediende klacht betrokken, dan werd er een plaatsvervangend commissielid aangewezen. Inwerkingtreding en duur van de overeenkomst De overeenkomsten traden inwerking op 03 ja nuari 1949 en eindigende op één januari 1954. Indien de melkslijters de overeenkomst wilde Cor Metselaar, melkslijter in de Hoofdstraat te Hippolytushoef Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 22e jaargang nr. 4 - 2010

Op de Hòògte - Wieringen | 2010 | | pagina 18