|_jistorische Vereniging Wieringen naar Utrecht EDEDELINGEN VAN DE REDACTIE - 74 - door Bob Gorter Jan-Simon Hoogschagen kan deze keer Op de Hoogte niet verzorgen. Voor één keer zult u het weer moeten doen met mij als invaller-samensteller. We hebben deze keer een groot aantal interes sante artikelen foto's en oude verzen voor u. Ook is er weer een leuk verhaal in het Wieringer dia lect. U weet het, de spelling daarvan is altijd die van de schrijver. Uw opmerkingen, bijdragen en aanvullingen blijven welkom. Voor december nummer kunt u weer rekenen op Jan-Simon. De rubriek VAN DE LEDENADMINISTRATIE vervalt deze keer wegens ziekte van Andries de Wit. door Gea Klein-Hamming De excursie georganiseerd door de Historische Vereniging Wieringen is goed en zeer gezellig verlopen. Met de touringcar van reisbureau Rasch vertrokken zaterdagmorgen zestig leden van de vereniging naar Utrecht. Om even bij te komen van de reis startten de leden met koffie en een heerlijk stuk appeltaart in het restaurant van het Nationaal museum van Speelklok tot Pierement. Daarna splitste de groep zich in tweeën, een deel beklom de ruim vierhon derd treden tellende Domtoren om daarna een mooi uitzicht te hebben over de oude Domstad. De overige deelnemers bezochten het Nationaal museum van Speelklok tot Pierement, waar de kans werd aangegrepen om een dansje te wagen of een deuntje mee te zingen op de klanken van de vele tentoongestelde orgels, waaronder het bekendste orgel van Nederland de Arabier van Perlee. De museumcollectie bestaat uit automa tisch spelende muziekinstrumenten van de 15e Luisterend tiaar de gids en genieten van de mooie muziek in de danszaal van het museum van Speelklok tot Piere ment Foto's:Tiny van Teulingen Instappen in de rondvaartboot aan de Oudegracht in Utrecht. eeuw tot heden. Beide programmaonderdelen stonden onder leiding van een gids. Na de lunch volgde een rondvaart door de Utrechtse grach ten en langs de vele gezellige terrasjes aan de waterkant. Tijdens de rondvaart vertelde de gids diverse historische weetjes over de stad Utrecht. De rondvaartboort meerde af aan de Utrechtse Oude Gracht, waar het 13e eeuws 'Stadskasteel Oudaen' staat. Een kasteel waarin sinds 1984 een stoombierbrouwerij, café en restaurant is ge vestigd. De brouwerij produceert jaarlijks zestig duizend liter ambachtelijk gebrouwen bier voor eigen gebruik. Na de rondleiding was het dan ook tijd om dit unieke huisgebrouwen biertje te nuttigen om vervolgens weer richting Wieringen vertrekken. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Höögte" - 22e jaargang nr. 3 - 2010

Op de Hòògte - Wieringen | 2010 | | pagina 3