an de Bestuurstafel - 37 - Bestuur: G. Numeijer (voorzitter) tel: 0227-511683 g.numeijer@historischwieringen.nl B. Doves-Kleijs (secretaris) secretaris@historischwieringen.nl H.O. de Graaf (penningmeester) tel: 0227-592172 penningmeester@ historischwieringen.nl A.C. de Wit (ledenadministratie) Beukenlaan 12 1766 JH Wieringerwaard ac.de.wit@historischwieringen.nl S. Doorn C. Hagedoorn-Rasch E.M. Jacobs-Hijlkema M.H. Smit G.Wiegman-Baijs L. van Zoonen Redactiecommissie: G.C. Klein-Hamming (voorzitter) tel: 0227-592886 J.S. Hoogschagen (secretaris) (kopij en samenstelling) Havenstraat 6 1779 AM Den Oever redactie@historischwieringen.nl J.J. (Bob) Gorter Th. Klaver R Luijt T. Hoogschagen-Metselaar M. Mulder-Bais T. van Teulingen-Molenaar N. Vriezema-Omis Lidmaatschap 17,50 per jaar Website www.historischwieringen.nl Informatie: info@historischwieringen.nl Commissie genealogie: genealogie@historischwieringen.nl Bankrelatie: Rabobank Schagen -Wieringerland rek.nr. 37.03.31974 Drukkerij Steenman BV Enkhuizen ISSN: 1386-906X 22e jaargang - nummer 2 - 2010 De jaarvergadering van 18 maart j.l. van de Historische Vereniging Wieringen in de recreatiezaal van "het Noorderlicht" is weer achter de rug en deze werd weer goed bezocht. Tijdens deze vergadering hebben we afscheid genomen van Gea Klein-Hamming als secretaris van het dagelijks bestuur. Voor haar vele verdiensten en het vele werk dat ze in deze functie voor de vereniging heeft gedaan, is ze dan ook onderscheiden door het ontvangen van de "Kei". Een miniatuurtje van de "stien van Westerklief", die bij hoge uitzondering wordt uitge reikt en waar ook het erelidmaatschap aan verbonden is. Gelukkig blijft Gea, als voorzitter van de redactiecommissie van ons lijfblad "Op de Hóógte", haar taak behartigen. Ook werd afscheid genomen van Arina Zwanink als bestuurslid en werd zij bedankt voor haar vele jaren bestuurswerk. Zij zal, samen met Gea, nog wel de excur sies voor de vereniging blijven verzorgen. We zijn heel blij met Bianca Doves-Kleys als nieuwe secretaris, ter wijl we ook drie nieuwe aspirant-bestuursleden, zonder tegenbericht, welkom konden heten, dit zijn: Loet van Zoonen, Siem Doorn en Corrie Hagedoorn-Rasch. Lies Jacobs-Hijlkema en mijn persoontje waren aftredend, maar hebben de rug voor de komende twee jaar nog maar een keer gestrekt. Verder ook alle lof voor Henk de Graaf, onze schatkistbewaarder, die op een gedegen en verantwoorde wijze waakt over de pegulantenstroom in onze vereniging. Voor de pauze liet Piet Kraan ons als voorproefje genieten van een in terview met de gebroeders Simon en Jan Koorn uit de polder Waard Nieuwland. Het gesprek, in de keuken opgenomen, werd in eerste instantie overstemd door een radio die hard aanstond, terwijl later de luid kakelende kippen die binnenkwamen voor grote hilariteit zorg den. Na de pauze vertoonde Piet weer een film uit de oude doos. Dit maal een soort Wieringer Journaal uit de jaren 60-70, waarbij diverse branden, ongelukken op de betonweg, het circus van Toni Boltini in de Koogerweg en schade na een grote storm bij de vele aanwezigen de nodige herinneringen opriepen. Al met al was het een geslaagde avond en tevens eigenlijk ook weer een goed begin voor ons nieuwe verenigingsjaar. De acceptgiro's voor de contributie zijn inmiddels al weer verzonden en velen hebben al betaald. Voor degenen, die het nog niet gedaan hebben: misschien nog even het "houdertje" op de schoorsteenmantel nalopen. Er staat dit jaar weer het nodige op het programma, maar hiervoor zullen we u, traditiegetrouw natuurlijk wel "Op de Hóógte" houden. Ik lever dit handgeschreven stukje nu i.p.v. bij Bob Gorter bij Theo Klaver in, die het voor mij in "computertaal" gaat overzetten. Be dankt alvast Theo. Met vriendelijke groetGerard Numeijer, voorzitter Foto op de omslag: Bevrijdingsoptocht tussen Den Oever en Oosterland op de Mol- gerdijk. Zie het artikel 65 jaar bevrijding van Gea Klein-Hamming op bladzijde 48. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 22e jaargang nr. 2 - 2010

Op de Hòògte - Wieringen | 2010 | | pagina 2