AARVERSLAG COMMISSIE GRAVEN AARVERSLAG COMMISSIE WINKELTJES De collectie bestaat uit foto's, krantenartikelen, films, dia's, negatieven, notulen van diverse (op geheven) verenigingen, genealogische notities, kerkarchieven, enz. enz. De vereniging heeft hoofdzakelijk een papieren archief. Dit alles ligt opgeslagen in archiefkasten. De vereniging is druk bezig met digitaliseren. De Commissie bestaat uit Arina Zwanink, Nel en Jaap Fijnheer-Rotgans, Tiny van Teulingen- Molenaar en Gea Klein-Hamming. 11 door Gea Klein-Hamming De Commissie bestaat uit: Arina Zwanink en Gea Klein -Ha m m ing. De Gravencommissie heeft dit jaar niet stil gezeten. In overleg met de Gemeente hebben we alle graven op Zandburen en Stroe geïnventariseerd. De stenen moesten voldoen aan de volgende criteria: het soort graf (staat er al niet een van dit soort), compleetheid, familie verband, tekst op de steen, of de persoon iets heeft betekend voor Wieringen en waar het graf als eerste is geplaatst. Er zijn bij de opening van de begraafplaats Zand- overgenomen is beperkt gebleven tot tien stuks. buren graven overgekomen van het Kerkplein, dit op verzoek van nabestaanden. Nu is het mo gelijk wanneer er afstand van een graf wordt ge daan om meteen te zien of de Historische Vereni ging interesse in het monument heeft. Daarnaast is het voor de Gemeente en de firma Mereboer makkelijker voor het onderhoud, er kan even tueel worden geruimd om de begraafplaats niet te laten overwoekeren door wildgroei. Iets wat nogal eens gebeurd wanneer er geen 'eigenaren' meer zijn van het graf. Stroe blijft zolang als het kan zoals het nu is. Het aantal stenen dat door de vereniging in 2009 is Het is dus niet vanzelfsprekend dat de vereniging de steen overneemt. Het onderhoud en beheer is namelijk voor de vereniging en er is een be perkte ruimte. Ook treedt de vereniging niet in contact met de nabestaanden wanneer de steen niet wordt overgenomen. Helaas heeft Tan Lont-Lont in de loop van 2009 te kennen gegeven geen deel meer te willen uit maken van de Commissie. Haar plaats zal, net als die van Arina en mij, na deze jaarvergadering worden ingevuld door een van de andere be stuursleden. door Menno Smit Het was een druk jaar voor deze commissie, die bestond uit Nel Fijnheer-Rotgans voorzitter Tanny Lont-Lont, Grietje Wilms-Lettinga, Dineke Halfweeg, Rein Ypma en Menno Smit. Druk betekent in dit geval dat er niet alleen enthousiast verzameld en geschreven wordt, maar gelukkig ook dat het opschiet en dat het boek in gedachten vorm begint te krijgen. De commissie is in 2009 in totaal negen keer of ficieel bij elkaar geweest om met de hele groep te vergaderen. Daarnaast zijn er natuurlijk heel veel onderlinge contacten. Zo gaan Dineke en Rein heel veel samen op pad om mensen te be zoeken. Maar ook Nel en Tanny verzamelen veel en GrietjeWilms heeft thuis een heel archief aan gelegd met materiaal uit oude Wieringer Cou ranten. De verzamelde gegevens komen allemaal samen bij Nel Fijnheer, die daarmee dan ook het meeste schrijfwerk voor het boek voor haar reke ning neemt. Zo heeft ieder lid van de commissie zijn eigen inbreng. In totaal zijn er ruim 200 winkels op Wieringen 'ontdekt'. Van tachtig winkeltjes zijn nu ook echt gegevens verzameld. Ruim zestig hiervan zijn min of meer af, van een kleine twintig moet nog aanvullende informatie en foto's verzameld wor den. In het boek worden dus zo'n tachtig winkel tjes beschreven. Naast de tekst komen er ook veel foto's in. Gemiddeld gaat het dan al gauw om 3 pagina's per winkel. Het boek zal dan ook on geveer 250 pagina's tellen en daarmee hetzelfde formaat hebben als de eerder verschenen Boer- derijboeken. Het is de bedoeling dat het Winkeltjesboek in het late najaar van 2010 verschijnt. Er moet dan echter geen tegenslag komen. Meestal wegen de laatste loodjes het zwaarst, daarnaast bestaat een derde deel van de commissieleden uit 'tachtigers' zodat het met de gezondheid ook afwachten is. Maar dit geldt uiteraard voor alle mensen. De Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 22e jaargang nr. 1 - 2010

Op de Hòògte - Wieringen | 2010 | | pagina 9