Jaarverslag Redactiecommissie Q]rchief van de Historische Vereniging Wieringen AARVERSLAG COMMISSIE GENEALOGIE - 7 - door Bob Gorter Het afgelopen jaar hebben we vier nummers kunnen uitbrengen, met daarin een grote verscheiden heid aan onderwerpen. Verhalen van kort geleden, van iets langer geleden en over tijdperken die nu ver achter ons liggen. Steeds stond de rijke geschiedenis van Wieringen in al zijn facetten centraal, soms herkenbaar voor velen van u, soms verrassend, iets minder herkenbaar maar wel heel bijzonder. De uitbreiding van de redactiecommissie heeft zijn vruchten afgeworpen. We hebben de taken wat beter kunnen verdelen over meer personen. Voor de 'oude' redactiecommissie is het pret tig dat niet alle werkzaamheden gedaan moeten worden door maar enkelen. De rubriek "Oude foto gevraagd" bleek een schot in de roos. Meer foto's blijven welkom. De redactie heeft in het afgelopen jaar ook en kele nieuwsbrieven verzorgd. Die geven ons de mogelijkheid om u sneller dan anders zou kun nen "op de hoogte" te brengen van activiteiten en ontwikkelingen binnen De Historische Ver eniging Wieringen. Heel belangrijk waren voor ons de reacties van le zers van ons blad. Zo kregen we waardevolle aan vullingen en gegevens naar aanleiding van eerder verschenen artikelen. We hopen dat u door blijft gaan met reageren als u daar aanleiding toe ziet. Voor mij is dit de laatste Op de Hoogte die ik verzorg. Vijf jaar geleden heeft Jannie Zwarts mij heel goed geleerd hoe het blad goed aangeleverd moest worden bij de drukker, met ideeën voor de lay-out, foto's en fotobijschriften. Ik heb de afgelopen vijf jaar met plezier het blad samenge steld. Wij zijn blij dat Jan-Simon Hoogschagen mijn opvolger wil worden. Wel blijf ik lid van de redactie, ik kan het blad nog zeker niet missen. door Tan Lont-Lont De vaste kern van de commissie bestond in 2009 uit de volgende leden: Jan Conijn, Cor Kater, Ge rard Kortekaas, Jaap Lont (voorzitter)Tan Lont-Lont (secretaris)Andries de Wit en Piet de Wit. Het streven van de commissie is, om elk jaar een gastlid te vinden, die iets uit zijn of haar familie kan toevoegen. Piet Heijblok uit Velsen is bereid gevonden om dit jaar mee te draaien, hij heeft in de loop der jaren veel gegevens, documenten en foto's ver zameld en heeft hiermee een belangrijke bijdra ge geleverd. De stamboomweekeinden vonden plaats in het Dorpshuis van Westerland op 3en 4 en op 10 en 11 oktober 2009.Tijdens deze week einden werd de familie Heijblok gepresenteerd. Een groot deel van deze familie woont niet meer op Wieringen. De weekeinden werden niet alleen goed door de Wieringer Heijblokken bezocht, maar ook door de Heijblokken buiten Wieringen. Ze kwamen uit alle windstreken. De presentatie van de familie Heijblok bestond uit: a. wandvoorstelling van de gedrukte stamboom b. foto's van de familie op de wand c. doorlopende fotovoorstelling d. fotoalbums en informatie over de familie Heijblok e. uitgave van de stamboom in boekvorm, op cd-rom en dvd, inclusief foto's. In de achterzaal werden films van Wieringen ver toond. De commissie kwam dit jaaracht keer in verga dering bijeen en vergaderde één keer met het be stuur van de Historische Vereniging Wieringen. door Gea Klein-Hamming Afgelopen jaar is het archief iedere eerste maandagavond en dinsdagmiddag van de maand open ge weest, met uitzondering van de maanden juni tot en met september. Het bezoekersaantal varieerde. Ons archief is gevestigd op de le etage van het atrium in het Parkzicht te Hippolytushoef. De meest gebruikte informatie is inmiddels verhuisd naar de Glazenzaal, deze bevindt zich op de be gane grond, van het wooncomplex Parkzicht. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 22e jaargang nr. 1 - 2010

Op de Hòògte - Wieringen | 2010 | | pagina 8