inancieel Jaaroverzicht Historische Vereniging Wieringen -4- Flora- en Visserijdagen, 29 tot en met 31 au- gustus. Hoogtepunt het bezoek van Koningin Beatrix aan onze expositie waaraan is mee gewerkt door de verenigingen Museum Jan Lont, Molenvereniging en de Wieringer Aak. Thema van de expositie: 50 jaarVlootschouw waarover tevens het boek Varen, vissen en feesten is uitgegeven. De koningin nam het eerste exemplaar in ontvangst. Eerste twee weekenden van oktober: stam boomweekend in Dorpshuis Westerland, zie verslag Genealogische Commissie. Boerderijenroute gehouden in het weekend van 28 en 29 november. De vereniging stond met een boekenkraam en had een presentatie over Verdwenen Boerderijen. Boek Wieringer Praat uitgegeven, auteurs Nettie Rienstra-Mulder en Marietje Boer- sen-Bron. De presentatie vond plaats op 11 december in café de Harmonie. Kerstfair 12 en 13 december georganiseerd door de Rotary, locatie Zorgcentrum Park zicht te Hippolytushoef. De vereniging heeft zich gepresenteerd met de boekenkraam. Door het nieuwe boek Wieringer Praat had de kraam veel aanloop. Het archief is iedere eerste maandagavond en dinsdagmiddag van de maand, met uitzon dering van de maanden mei t/m september open geweest. Verslag zie bladzijde 7. door Henk de Graaf Nabeschouwing 2009 Het verenigingsjaar 2009 is financieel gezien heel goed verlopen. Door een overvolle agenda van de vereniging werd alleen de voorjaarslezing georganiseerd. De excursie naar het Koninklijk Paleis het Loo en Apeldoorn viel bijzonder in de smaak en er moest maximale busruimte worden ingehuurd. De bezetting van de redactiecommissie kwam weer op sterkte en publiceerde een viertal boeiende en gevarieerde edi ties van "Op de Hoogte". In tegenstelling tot de begroting zijn er toch twee nieuwe boeken gepubliceerd. Tijdens de visserijdagen werd Het jubileumboek Varen, vissen feesten gepubliceerd. Dit boek was tot stand gekomen door een geslaagde samenwerking met de Stichting Vlootschouw Commissie Den Oever. Hare Majesteit Koningin Beatrix nam het eerste exemplaar in ontvangst en bracht ook een bezoek aan de Coöperatieve Inkoop Vereniging waar onze vereniging samen met onze zusterver enigingen een presentatie gaven van Historisch Wieringen. Dit bezoek van de Koningin zal een uniek gebeuren zijn in het bestaan van onze ver eniging. De expositie was gewijd aan de geschie denis van 50 jaar Visserijdagen. De verkoop van het jubileumboek met schepenregister was een geweldig succes. Binnen enkele maanden was de gehele oplage niet meer te verkrijgen. Nog nooit was een boek van ons zo snel uitverkocht. Voor onze financiën was dit bijzonder gunstig. Half december werd het boek Wierin ger Praat onder grote belangstelling ge presenteerd. Marietje Boersen-Bron en Nettie Rienstra-Mulder hadden er enige jaren aan gewerkt om de verhalen van Peet Jannetje en nicht Maartje te bundelen en te voorzien van passende foto's. Zij besteedden tevens ruime aandacht aan Wieringen en haar dialect. Ook dit bijzondere boek krijgt door de gunstige verkoopprijs veel aandacht waarbij de verkoop zich rustig ontwikkeld. In oktober presenteerde de commissie genea logie in het Dorpshuis te Westerland haar jaar lijkse stamboomweekenden. Deze keer hadden zij zich gebogen over de genealogie van het ge slacht Heijblok aangevuld met een prachtige foto-expositie. Dit jaar was het weer mogelijk de stamboom zowel in boekvorm als digitaal op DVD te kopen. Er is dit jaar een forse stap gezet op het pad van het digitaliseren van de catalogus van het archief en het inrichten van een beeldbank. Ook is veel werk gemaakt van het renoveren van het archief materiaal. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Höögte" - 22e jaargang nr. 1 - 2010

Op de Hòògte - Wieringen | 2010 | | pagina 5