AARVERSLAG HISTORISCHE VERENIGING WlERINGEN 2009 Deze vier mannen zakten tijdens hun schaats tocht naar de vaste wal, in 1901 door het ijs en verdronken. In 2009 wordt er aandacht geschonken aan de familie Heijblok en voor 2010 heeft de commissie de familie Bakker op het oog. De excursie naar het Drents Museum in As sen waar het Terracotta leger kon worden be keken en de lezing gegeven door de directeur van het Reddingsmuseum Dorus Rijkers, Henk Stapel waren zeer succesvol. Het archief heeft meer ruimte gekregen waar door de bezoekers comfortabeler de boeken kan bekijken. De Redactie Commissie, die ervoor zorg draagt dat het verenigingsblad Op de Hoogte viermaal per jaar met een grote verscheiden heid van artikelen gevuld wordt, kon de leden meedelen blij te zijn met de uitbreiding van redactieleden. Voor de Graven Commissie is het afgelopen jaar een rustig jaar geweest, het aankomende jaar zijn er weer een aantal monumenten, waar door de betrokkenen afstand van is ge daan, die door de commissie zullen worden beoordeeld of deze in aanmerking komen om te worden bewaard. Afgelopen jaar zijn er twee boeken door de ver eniging uitgegeven "Benamingen van dieren en planten op Wieringen", een heruitgave van de auteur August Pruimboom en "Bestemming Hippolytushoef", van auteur Frans Smits. Het komende jaar wordt er een 'jubileumboek 50 jaar Vlootschouw te Den Oever' (Varen, vissen en feesten) tijdens de aankomende Flora en Visserij- dagen, gepresenteerd. Dit boek wordt in samen werking met de Stichting Vlootschouw Commis sie Den Oever samengesteld. In 2010 zal er een boek over winkels worden uitgegeven. Om een dergelijk boek uit te geven, vraagt veel onderzoek waardoor er ook steeds meer winkels worden gevonden. Wieringen telde in het begin van de twintigste eeuw een ongekend hoog aantal win keltjes, zo blijkt nu. Er is besloten om in het boek de winkels die tussen 1920-1940 al bestonden of in die periode zijn begonnen op te nemen. Ge zien de hoeveelheid informatie zal er in een later stadium nogmaals een boek worden uitgebracht. De financiën van de vereniging waren in goede handen, zo vond de kascontrole commissie on der aanvoering van Paul Weijers. De penning meester kreeg de complimenten over het beheer en constateerde dat de vereniging een solide be leid voerde. door Gea Klein-Hamming. Het bestuur bestond het afgelopen verenigings jaar uit: G.J.C.M. Numeijer voorzitter H.O.de Graaf penningmeester G.C. Klein-Hamming secretaris, vice voorzitter A.C. de Wit ledenadministratie, bestuurslid E.M. Jacobs-Hijlkema verzorging rondzending "Op de Hoogte", bestuurslid A.A. Zwanink M.H. Smit 2e secretaris, bestuurslid 2e penningmeester, bestuurslid. G.Wiegman-Baijs bestuurslid B. Doves-Kleijs bestuurslid Het bestuur heeft het in het verslagjaar tien maal vergaderd, waarvan tweemaal met een commis sie; de redactie- en de genealogiecommissie. Het ledental is stabiel, momenteel telt de verenging 975 leden. De activiteiten die zijn gehouden, zijn de vol gende: Lezing 5 februari, Fort Kijkduin. Spreker Andre Koning. Jaarvergadering 26 maart, zie het verslag. De excursie, 7 juni naar Paleis Het Loo. Aantal deelnemers: 60. Zie verslag in Op de Hoogte nummer 3. Rabobank sponsoring; 14 juni is er 30 kilo meter gefietst door Lies Jacobs en drie vrien den familieleden. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 22e jaargang nr. 1 - 2010

Op de Hòògte - Wieringen | 2010 | | pagina 4