iTNODiGiNG Algemene Ledenvergadering 2010 Jaarvergadering Historische Vereniging Wieringen 2009 Op donderdag 18 maart 2010 houdt de Historische Vereniging Wieringen haar jaarvergadering. De locatie: recreatiezaal Verzorgingstehuis NoorderlichtParklaan 41 te Hippolytushoef. Aanvang: 20.00 uur. Agenda: 1Opening 2. Mededelingen en notulen 26 maart 2009. (zie blz. 2) 3. Jaarverslag secretaris, (zie blz. 3) 4. Financieel verslag penningm. (zie blz. 4) 5. Verslag kascontrolecommissie, bestaande uit de Sophia Deijkers, Piet Luyt en Manus Uythof Benoeming nieuw kascontrolecommissielid i.v.rn. reglementair aftreden van Sophia Deijkers. 6. Verslag Redactiecommissie (zie blz. 6) 7. Verslag Genealogische commissie, (zie blz. 7) 8. Verslag Gravencommissie. (zie blz. 8) 9. Verslag Winkelcommissie, (zie blz. 8) 10. Verslag Archiefcommissie, (zie blz. 9) 11Vaststelling contributie 2010. 12. Bestuursverkiezing: Aftredend en niet herkiesbaar: Arina Zwanink en Gea Klein-Hamming. Aftredend en herkiesbaar: Gerard Numeijer en Lies Jacobs-Hylkema. Voorstellen aspirant bestuursleden: John Drenth, Loet van Zoonen, Siem Doorn en Corrie Hagedoorn-Rasch. 13. Rondvraag. Na de pauze zal het programma worden ingevuld door Piet Kraan. door Gea Klein-Hamming. De jaarvergaderinggehouden op donderdag 26 maartvan de Historische Vereniging Wieringen verliep zonder wanklanken. De vergadering werd door ruim negentig leden bezocht. Voorzitter Ge rard Numeijer veronderstelde dat de grote belangstelling hoofdzakelijk te wijten was aan Piet Kraan die zijn film over v. v. Succes op het programma had gezet. De agendapunten, werden dan ook in een snel overbleef. Na de pauze vertoonde Kraan, die sa- tempo behandeld. Het jaar 2009 is zowel voor Kraan als de Historische vereniging een bijzon der jaar, Kraan is in april vijftig jaar actief als Wieringer cineast en de Historische Vereniging bestaat in mei twintig jaar. Kraan liet voor de pauze een geluidsband horen, waarop een gesprek was te horen tussen Kraan en Jaap Lont van Stroe. Jaap, de oudere en reis lustige broer van Jan Lont waarna het Museum te Stroe is vernoemd, vertelde over zijn verre rei zen naar Parijs, Londen en Milaan. Hoe hij zich met enige woorden engels toch verstaanbaar wist te maken, genoot van het vrouwelijk schoon en wat hij zoal beleefde. Daarnaast genoot hij van zijn reisjes naar Alkmaar, Amsterdam en andere grote Nederlandse plaatsen, waar hij soms alleen een borreltje dronk en daarna weer de weg naar huis ondernam maar ook wel eens een nachtje men met Jos Glim en Jaap Breed het programma verzorgde, een film over de v.v. Succes. Mooie beelden van het oude terrein aan de Betonweg, de verhuizing naar het nieuwe veld aan de Belt, het kampioensfeest in 1981 en de receptie. De film bracht weer veel herkenning in de zaal. Het afgelopen jaar is de vereniging op diverse fronten actief geweest. De Commissie Genealogie heeft onder grote belangstelling de stamboom van de familie Wigbout, waarvan een boek is uitgegeven, gepresenteerd. Simon Wigbout, broer van de verdronken Pieter, vond deze presentatie de aanleiding om een fonds in het leven te roe pen om het grafmonument van Pieter, zoon Jan en kleinzoon Pieter Wigbout en buur jongen Jan Kraan, bij de Hippolytuskerk te Hippolytushoef grondig te laten restaureren. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 22e jaargang nr. 1 - 2010

Op de Hòògte - Wieringen | 2010 | | pagina 3