Qp den 9DEN December 1913 - 34 - UDE FOTO GEVRAAGD (2) De gefotografeerde vrouw met kaper is Guur- tje Doves-ter Keurst, geboren 6 augustus 1869 en overleden 12 maart 1955. Ze was getrouwd met Dirk Doves, geboren 24 augustus 1868 en overleden 16 maart 1932. Zij waren de ouders van Dirk Doves, de vrachtrijder. De foto is rond 1948 gemaakt in de Hoofdstraat te Hippolytus- hoef. Een kaper is een gehaakt hoofddeksel. De gewo ne dracht voor de morgenuren en in het werk wa ren haakte kappe. Oude vrouwen droegen buiten een harseslapkeeen klein gebreid zwart wollen hoofddoekje met keelbanden, of een kaper, een wollen kaperdook een zwarte gebreide muts met keelbanden,maar met een ruim vallende strook om rug en schouders, 's Winters bij strenge kou de was de böppekaperd een heerlijke dracht. Ze bestaat uit een stijve kap, met een strook om rug en schouders, alles van zwart tebée; aan de voor kant was ze van binnen afgewerkt met een blom- de sije kaperstrook en van buiten met een zwart zijden rand van gebloemd goede, de kaperboord. Een gouden kaperaak vormde de sluiting. Wijze: De nieuwe haring (Uit: Sta op voor de grijsheid, uitgave van den bond voor staatspensionering, 1917) Triumf, de vreugde stijgt ten top Uit ct volk stijgt thans een juichtoon op; Een toon die klinkt van Dollard tot aan Scheldestrand. De eerste vrucht wordt nu geplukt. Veel oudjes houên nu verrukt 't Pensioentje in de hand. (bis) Hoezee, voor 't eerst sinds langen tijd, Gaan weven rusten van den strijd, En zien terug den weg, zooeven afgelegd. Maar spoedig treden we weer aan Om strijdend voorwaarts weer te gaan. Op dan, voor aller recht, (bis) Hoezee, hoezee, viert vroolijk feest, Zing met een opgeruimden geest, Den moed en 't vast geloof, dat voert naar zege heen. 't Pensioen, nog op bescheiden schaal Zal leiden tot ons ideaal: Pensioen voor iedereen, (bis). Bron: Wieringer land en leven in de taal, door Joh. C. Daan. Foto: Lies Peeters - Doves Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 22e jaargang nr. 1 - 2010

Op de Hòògte - Wieringen | 2010 | | pagina 35