-11 - De binnenstad van Utrecht is dit jaar het reisdoel van de excursie, 's Morgens kan er een bezoek worden gebracht aan het Nationale Mu seum Speelklok tot Pie rement of Domkerk. De museumcollectie van Speelklok tot Pierement bestaat uit automatisch Kondvaartboot m ae utrecntse gracnten spelende muziekinstru menten van de 15de eeuw tot heden, met de daarbij behorende muziekprogramma's en documenten. De monumentale Domkerk staat midden in de Utrechtse binnenstad, op loopafstand van het muse um van Speelklok tot Pierement. De eerste steen voor deze kerk is gelegd in 1254 en er is ruim 250 jaar aan deze kerk gebouwd. Voor 1254 stoiiden er ook al kerken op deze plek, de eerste dateert van rond 630. Daarna wordt de Utrechtse binnenstad bekeken van uit een rondvaartboot. Middeleeuwse wasplaatsen, de leukste en mooiste gevels, de groene singels, de zeldza me werfmuurbegroeiing, de kenmerkende werven en werfkelders en natuurlijk de statige Domtoren zullen vanaf het water te zien zijn. De rondvaartboot zal afmeren aan de Utrechtse Oude Gracht, waar een prachtig voorbeeld van een kasteel uit de 13e eeuw staat, "Stadskasteel Oudaen". Een kasteel waarin een bierbrouwerij is gevestigd. Dit bij zondere monument kent een veelbewogen geschiedenis: ridders en machtige patriciërs bewoonden het pand en in de 19e en 20ste eeuw fungeerde het als oude man nen- en vrouwenhuis. In 1984 heeft het kasteel een grondige restauratie ondergaan. De Stoombierbrou- werij van Stadskasteel Oudaen is gelegen in de kelders aan de grach- tenwerf. Hier wordt het bekende Ouwe Daen, Jonge Daen en Linteloo Gold op ambachtelijke wijze gebrouwen. Er kan een huisgebrouwen bier tje worden genuttigd in een middeleeuwse sfeer. door Gea Klein-Hamming Het programma bestaat uit: koffietafel, bezoek aan museum Speelklok tot Pierement of Dom kerk, lunch, rondvaart door Utrechtse grach ten en bezoek aan het Stadskasteel Oudaen. De kosten bedragen €50 per persoon. De excursie gaat door bij voldoende deelname. Opgave: Arina Zzvanink tel: 0227-511594 of Gea Klein, tel: 0227-592886, email: secretaris historischwieringen. nl Museum van Speelklok tot Pierement Oude Gracht in vroeger dagen Domtoren Stadskasteel Oudaen Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 22e jaargang nr. 1 - 2010

Op de Hòògte - Wieringen | 2010 | | pagina 12