wieatNCEN [Jude ansichtkaarten - 10 - De Flora expositie was voor ons altijd een uitda ging: wat gaan we onder de aandacht brengen en hoe? Het eerste jaar was de uitdaging het grootst omdat we het jaar daarvoor hadden gezien dat er alleen een tafel stond met een paar boeken in een immense ruimte. We begonnen met tentoonstel lingsborden gevuld met foto's, meer aankleding en een heuse boekenkraam met veel tweede hands en dubbele boeken vanuit het archief. Een noodzaak omdat de vereniging nog niet zoveel boeken had uitgegeven. Het liefst kozen we voor een onderwerp waar een Wieringer vereniging aan mee kon doen. Het mooie vond ik dit jaar - waar wij overigens niet aan hebben meegewerkt - dat de expositie was aangevuld met Museum Jan Lont, Vereni ging de Aak en de Molenvereniging. Een groot "samen staan we sterk"-gehalte had het; samen de historie vanWieringen bewaren en uitdragen. De boekjes Jan de Rijmer en Takes de Wierman waren leuke dingen om te doen. De Graven Commissie was iets bijzonders en vergde eigen lijk weinig tijd nadat, samen met Tan Lont-Lont en de Gemeentemedewerkers Han Wonder en José Schuiling-Takes, de criteria waren vastge steld om monumenten te beoordelen die be waard moesten blijven. Nu zijn alle graven geïn ventariseerd en is de Commissie voorlopig even klaar. Het beantwoorden van vragen had altijd iets spannends, want als Westfries is de Wieringer ge schiedenis voor mij geen open boek. Wanneer ik niet zelf kon antwoorden had ik een heel lijstje met mensen die me dan uit de brand konden helpen. Henk Braad en Jan Conijn voor vragen over en voor foto's, Kees Hos voor de aken, Ar- jaan Willeboordse voor de overige schepen, An- dries de Wit voor de stamboom gegevens, Gerard Kortekaas voor stamboomfoto's en tenslotte had ik Jaap en Nel Fijnheer-Rotgans, een geweldige vraagbaak. Dank jullie wel allemaal, voor alle on dersteuning. Verder wil ik Gert-Jan Visser bedanken voor de jaren dat hij bestuurslid en voorzitter was van de vereniging. Altijd rustig overleggend en over wegend. En de huidige bestuursleden Gerard Numeijer, Henk de Graaf, Lies Jacobs, Menno Smit, Bianca Doves en Gea Wiegman voor de ge zellige tijd en samenwerking. Als voorzitter van de Redactie blijf ik nog even aan. We hebben een goede en gezellige groep mensen met verschil lende kwaliteiten en ideeën waarmee we ons blad Op de Hoogte naar goeddunken kunnen samen stellen. Gea Klein-Hamming Ook deze kaart is ons gestuurd door Grietje Wilms- Lettinga. Zoo per schip, per spoor, q ei L-i per fiel-s, Zelfs per auto- 0 0 och,'fis niets. Lachend zend ik uit 0H0 de lucht Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 22e jaargang nr. 1 - 2010

Op de Hòògte - Wieringen | 2010 | | pagina 11