Qeboren en getogen Westfries als secretaris van de Historische Vereniging Wieringen - 9 - Ook is in de loop der jaren de schaalvergroting zichtbaar. In het begin was er nog echt sprake Hoek Dijkstraat - Hofstraat, Den Oever van een winkeltje, later werd het een winkel en weer later een echte zaak. Op de vele foto's in het boek zien we veel bekende ge zichten van vroeger. Wat het boek extra aankleedt zijn de vele oude winkelbonnetjes (met ouder wetse prijzen erop) en ook oude advertenties uit de Wieringer Courant die in het boek opgeno men zijn. Kortom wij weten min of meer hoe het gaat wor den, u moet nog eventjes geduld hebben maar het wachten zal zeker de moeite waard zijn. winkels die in het boek beschre ven worden zijn opgericht in de periode vóór 1940. Er zijn er dan ook heel wat die al lang niet meer als zodanig bestaan en al lang in woonhuis zijn veranderd. Maar er zijn ook winkels die al meer dan honderd jaar bestaan. Het is dan leuk om te zien hoe het aangezicht van het pand in de loop der tijd verandert. Tien jaar geleden werd ik door Jaap Lonttoenmalige voorzitter, gevraagd om toe te treden tot het bestuur. Hij had mijn stamboom gelezen in het landelijke historische blad Gens Nostra. Ik vond het een hele eer om als geboren en getogen Westfries de Wieringer geschiedenis mede te mogen vertegen woordigen. Nu na tien jaar in het bestuur, waarvan negen jaar als secretaris, treed ik af. Ik heb met veel plezier de functie van secretaris, als opvolger van Jaap Fijnheer, ingevuld en veel dingen nieuw leven mogen inblazen zoals de Flora expositie, de lezingen en excursies. Daarnaast ben ik bezig geweest met het uitgeven van twee boekjes, het beantwoorden van de vele vragen die bij een secretariaat binnen komen en de Graven- en Archief Commissie. In 2005 heb ik het voorzitterschap van redactie overgenomen van Nettie Rienstra-Mulder. Veel van deze dingen heb ik vooral samen met Arina Zwanink opgepakt. Ik wil haar dan ook bedanken voor de gezellige tijd, vele uren heb ben we samen onderwerpen bedacht, foto's uit gezocht en ingescand, koffie gedronken, achter de computer gezeten enz., enz. De excursie doen we aankomend jaar voor de achtste keer. We doen de excursie omdat we deze dag zo ontzettend gezellig vinden en vele mensen met ons. Ik weet nog goed dat Jan Doves, ons al enige jaren ontvallen, op een jaarvergadering zei toen de excursie als plan naar voren werd ge bracht: "Dat moet jullie meiden toch lukken om een bus vol te krijgen, voor niets gaat de zon op dus een prijskaartje is niet vreemd." Voordien was de excursie namelijk gratis geweest maar drukte toch wel op de begroting van de pen ningmeester. De woorden van Jan Doves hebben we goed in onze oren geknoopt. De eerste excur sie was een middagprogramma naar de Broeker Veiling. Er gingen 25 mensen mee, de jaren erna werd het een dagprogramma en het aantal deel nemers nam toe. Je kunt zeggen dat de bus altijd vol heeft gezeten, waren er meer aanmeldingen voor de standaard bus voor 45 personen, waar we altijd voorzichtig mee begonnen, dan bestelden we een grotere bus. We eindigden veelal met een bus voor 60 deelnemers. Nog altijd organiseren we de excursie voor kostprijs en maken er een mooie dag van. De lezingen; daarvoor zochten we zoveel moge lijk buurtverengingen, die op deze manier hun vereniging onder de aandacht konden brengen. Deze avonden hadden een wisselend succes maar we waren nooit ontevreden over de opkomst, dat varieerde tussen de 30 en 130 belangstellenden. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hóögte" - 22e jaargang nr. 1 - 2010

Op de Hòògte - Wieringen | 2010 | | pagina 10