an de Bestuurstafel AN DE REDACTIE - 105 - Bestuur: G. Numeijer (voorzitter) tel: 0227-511683 g. numeij er@historischwieringennl G.C. Klein- Hamming (secretaris) Noordburendwarsweg 9 1777 NC Hippolytushoef tel: 0227-592886 secretaris@historischwieringen.nl H.O. de Graaf (penningmeester) tel: 0227-592172 penningmeester@ historisch wieringennl A.C. de Wit (ledenadministratie) Beukenlaan 12 1766 JHWieringerwaard ac.de. wit@historischwieringen.nl E.M. Jacobs-Hijlkema M.H. Smit A. A. Zwanink G.Wiegman-Baijs B. Doves-Kleijs Redactiecommissie: G.C. Klein-Hamming (voorzitter) tel: 0227-592886 J.J. (Bob) Gorter (secretaris) (kopij en samenstelling) Bargengd 43 1777 DR Hippolytushoef tel: 0227-595428 redactie@historischwieringen.nl R Luijt T. Hoogschagen-Metselaar M. Mulder-Bais T. van Teulingen-Molenaar N.Vriezema-Omis Lidmaatschap 17,50 per jaar Website www.historischwieringen.nl Informatie: info@historischwieringen.nl Commissie genealogie: genealogie@historischwieringen.nl Bankrelatie: Rabobank Schagen - Wieringerland rek.nr. 37.03.31974 Drukkerij Steenman BV Enkhuizen ISSN: 1386-906X 21e jaargang nummer 4 - 2009 Het jaar zit er zowat weer op als u deze Op de Hoogte onder ogen krijgt en zo hebben we er weer een stukje historie bij gekregen. Als Historische vereniging Wieringen kunnen we weer terugkijken op een jaar waarin we op vele manieren actief zijn geweest en din gen hebben meegemaakt. Het hoogtepunt was wel het bezoek van onze koningin aan de expositie tijdens de Flora- en Visserijdagen op de "zolder van de Bolder" in Den Oever. De stamboomweek enden in de eerste twee weekenden van oktober in het dorpshuis van Westerland, waar dit jaar de familie Heijblok centraal stond, werden ook weer goed bezocht. Trots zijn we dat we op de valreep van dit jaar nog een boek kunnen en mogen uitgeven. Het is ge schreven door Marietje Boersen-Bron en Nettie Rienstra-Mulder. In het boek zijn de briefwisselingen (op z'n Wierings) tussen peet Jannetje (van Noever) en nicht Maartje (van Dörp) gebundeld. Te vens is een overzicht van straten en wegen met zijn bewoners van het voormalige eiland Wieringen uit de jaren twintig opgenomen. Het Wierings dialect koesteren en onder de aandacht brengen was een belangrijk argument om dit boek uit te geven. Het is ook een prachtige aanvulling op de (historische) boekenplank. Verder wil ik allen bedanken die, op welke manier dan ook, het mogelijk maakten om de historie van Wieringen 'levend' te hou den. Bestuursleden, redactiecommissie, genealogiecommissie, winkeltjesboekcommissie, bezorgers van ons lijfblad, kortom ie dereen hartelijk bedankt voor uw inzet. Met de komst van vier(!) aspirant-bestuursleden zien we de toekomst dan ook met vertrou wen tegemoet. Tot slot wens ik u allen in het nieuwe jaar veel voorspoed, gezond heid en geluk toe. Met vriendelijke groet, Gerard Numeijer, voorzitter Kent u de nieuwsbrief Op de Hoogte al? Deze verschijnt op onre gelmatige tijden en wordt u zonder kosten per e-mail toegestuurd. Een berichtje naar nieuwsbrief@historschwieringen.nl is voldoen de om de nieuwsbrief voortaan ook te ontvangen. Als er in Op de Hoogte iets geschreven staat in het Wieringer dia lect is de spelling daarvan de verantwoordelijkheid van de desbe treffende schrijver. Hebt u nog een leuke oude foto waarvan u vindt dat hij best in ons blad zou kunnen staan, met een korte uitleg: aarzel dan niet om contact op te nemen met de redactie. We hebben nog wel foto's die wachten op publicatie, maar dat zijn er niet zo veel meer. Foto op de omslag: Neeltje Koorn-Klein proeft de versgebakken tulen. Zie artikel op bladzijde 114. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 2 le jaargang nr. 4 - 2009

Op de Hòògte - Wieringen | 2009 | | pagina 3