PROEPEN, MEDEDELINGEN EN REACTIES VAN LEZERS - 135 - Dit jaar Julianadorp 100 jaar Het dorp zelf is enkele jaren ouder, maar heette toen Loopuytdorp. De eerste steenlegging van de Hervormde kerk in Julianadorp op 8 okto ber 1909 wordt gezien als stichtingsdatum van Julianadorp. Enige maanden daarvoor, op 30 april 1909, was prinses Juliana geboren. Door onder anderen Pieter Loopuyt was bij de toen malige koningin Wilhelmina een verzoekschrift ingediend, of het dorp Julianadorp genoemd mocht worden. Op de LINK pagina wordt u verwezen naar twee leuke sites over Julianadorp waarop de geschiedenis, ook van Koegras, uit gebreid uit de doeken wordt gedaan. Het be staat onder andere uit de hoofdstukken: Ver halen uit het Buitenveld, middeleeuws zwin in zuidelijk deel van Het Koegras, De Engelse invasie op de stranden van Het Koegras in 1799, Watermolentjes en Parochie Julianadorp. Het septembernummer van Levend Verleden is uitgegeven in boekvorm, met 88 pagina's en 160 foto's en is geheel gewijd aan de geschiedenis van het Koegras en Julianandorp. Niet-leden kunnen het boek in de boekwinkels in Den Helder ver krijgen voor 15, - euro. Inlichtingen verkrijgbaar bij D. Makelaar, Elzen straat 49 1783 HW Den Helder, telefoonnum mer 0223-625895 of via de website www.heldersehistorischevereniging.nl Wie kan mij helpen aan een foto rond 1929 van mijn ouderlijk huis in aanbouw. Het betreft een luchtfoto met zo ver ik mij kan herinneren een deel van de ha ven er op en de vlag in top op de spanten van het huis. Ik heb deze foto jaren geleden gezien toen er bij de Hofmanshaven een tentoonstel ling over de Zuiderzeewerken was. Het huis werd gebouwd aan de Gasthuisweg nr 5 of 7. Tevens zou ik heel graag in het bezit komen van een oude foto van het huis Beursdijk 18 of boer derijtje - Gasthuisweg 39, waar wij nu wonen. Is er ook nog een foto van de Spuitsteeg, die tot 1959 bij ons over het erf liep? Met vriendelijke groeten, Grieta Zomerdijk, Beursdijk 18, Den Oever. Willem Vermeulen vraagt op blz 102 (sept. 2009) bijzonderheden over de bom in de Westerlanderlaan. Mijn vader, Kees Willeboordse 1912-1994, toonde mij in het be gin van de jaren '50 (we woonden toen aan de Westerlanderweg) een verkeersbord. Dit bord (u nadert een voorrangsweg) stond, als je over de Westerlanderlaan vanaf Toon Meuleveld de betonweg nadert, ongeveer 20 m voor het Wit te Café aan de rechterkant. De paal waarop het bord stond, was een z.g. stalen U-profiel. Onge veer 25 cm boven de grond was er een flinke hap uit de korte zijde van de profieldoorsnede. Mijn vader vertelde me toen, dat dit het gevolg was van een (Engelse?) vliegtuigbom aan het begin van de oorlog. Later is die paal vervangen door een ronde, gegalvaniseerde buis. Dit is uit mijn overlevering van de oorlog. Met vriendelijke groet, Kees Willeboordse, Zwolle Wie heeft er foto's? De winkelgroep kan soms heel moeilijk aan fo to's komen. Wie heeft een foto of foto's van de een van onderstaande personen: 1. Johannes Heijligenberg geb. 1899 Anna Pau- lowna vis-en fruitzaak in Den Oever. Ook van de winkel 2. Tjerk Riemersma geb. 1912 in Kollum krui denier in de Hofstraat 3. Jan en Cornelia Keijzer-van Es Jan geb. 1879 en Cornelia in 1885 rijwielhandel in Den Oe ver. 4. Cornelis en Trijntje Doves-Kaleveld met een kolenhandel, groente en fruit aan de Gester- weg Cornelis geb. 1897 5. Wouter van Treuren geb. 1908 in Delft, radio zaak 6. Jan Bellis geb. 1913 in Petten, Oevers Waren huis 7. Jantinus Dekker geb. 1904, ook Oevers Wa renhuis Gebr. Bakker uit Grootebroek na brand in Oevers Warenhuis wordt het hun groentezaak Ook aanverwante foto's zijn welkom. Alvast bedankt namens de winkelgroep. Nel Fijnheer Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 2 le jaargang nr. 4 - 2009

Op de Hòògte - Wieringen | 2009 | | pagina 33