- 125 - ningmeester, M. Heijblok en N. Tijsen namens de kerkvoogdij Hervormde Gemeente; A. de Krijger, A.H. Rensink, Jb. Sperling enT. de Rid der namens het Evangelisch bestuur; C. Lont Czn. namens de Doopsgezinde gemeente; de dames A. Boer-van Dijk, M.G. Breed-Joffer, G. Lont-Doves en M. Smid-Kooij namens de vier zusterkringen; Tj. Groendijk, rechtskundig ad viseur; J.W. van Oosten, adviseur en J. Rus, ar chitect. Er kwam geen publieke aanbesteding. Architect Rus uit Heiloo maakte op verzoek een begroting. Hij had ervaring met het ontwerpen van bejaardenhuizen, ondermeer in St. Pancras en Heiloo. Aannemer C. Koorn werd benaderd om ook een begroting te maken; hij kreeg de op dracht. In 1960 werd door de gemeente een ter rein van ca. 1 ha. groot in het uitbreidingsplan, gelegen tussen Zwindwarsstraat en Oosterkruis weg, beschikbaar gesteld voor 12.- per m2. In verband met de aanvraag van rijkspremie op de bouw van het tehuis werd allereerst de financie ring van het tehuis geregeld. Er werden leningen verstrekt door de boerenleenbanken Wieringen, Middenbeemster en Wijdenes, respectievelijk groot 75.000,-, 200.000,- en 200.000,-. Voor deze financiering was het noodzakelijk dat de gemeente zich garant verklaarde voor de beta ling van rente en aflossing. De gemeente verleen de deze garantie krachtens raadsbesluit van 20 januari '61 ten bedrage van 475.000.-. Het be stuur beschikte voor grondaankoop etc. ook over eigen middelen. Er werd toen dus geen garantie gevraagd voor de bouw van de kapel. Die werd pas gevraagd bij een tweede garantieaanvraag in juni 1963 en bedroeg 125.000,- voor de bouw van een recreatiezaal annex kapel. Toen wa ren de stichtingskos- ten gestegen tot ruim 694.000,-, dit was 180.000,- hoger dan de aanvankelijke ra ming van 516.000,-. Dit werd veroorzaakt door tegenslagen bij de bouw, door rente verlies en te lage kos tenberekeningen. Op balkhoogte ontdekte de aannemer onder de fundering verschillen de slappe gedeelten in de bodem. Het bestuur liet de bouw onmiddellijk stopzetten, al het ge bouwde weer opbreken, de bouwput weer uitgra ven en opvullen met zuiver zand als grondverbe tering. Dit werd door de fa. P. Klein uitgevoerd. Voor de toekomstige bewoners betekenden deze meerkosten dat de pensionprijzen werden ver hoogd van 200,- tot 235,- en van 322,50 tot 390,- per maand. Voor de kosten van het bouwen van de kapel en de extra kosten voor het afbouwen van het bejaardentehuis kwam geld los Het oude gasthuis (pakhuis) met daarachter de kapel tekening Theo Klaver) Kapellehof, Robbenoordstraat, vooraan de eetzaal Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 2 le jaargang nr. 4 - 2009

Op de Hòògte - Wieringen | 2009 | | pagina 23