- 116 - Jaap en Nel op latere leeftijd. Mars, Nuts, De Baronie. Die moesten wel knok ken om op "haar "schap te worden toegelaten. In de Sinterklaasperiode werd de woonkamer in be slag genomen voor de traditionele "Sinterklaas tafel" met chocoladeletters, marsepein- en cho coladefiguren en wat dies meer zij. Mijn broer en ik waren wel blij als dat achter de rug was en we weer wat meer "leefruimte" hadden. »M{tr Tot op hoge leeftijd hield moeder ervan om erop uit te trekken. Ze was bewust Doopsgezind, dus trouw aan de Zusterkring. Ook de avonden van de Plattelandsvrouwen bezocht ze graag. Bakkerij De Koornschoof VI. n. r. Nel Koorn-Klein, Bertus Beukers, Sjoukje Pronk, Jan Rasch,Jaap Koorn, SimonVeerdig (Azn),Jan Koorn, Nan Mulder en Cor Vink Uitjes naar oude schoolvriendinnen, familiele den, vroegere dienstbodes maakte ze met plezier. Dan ging ze dus 'te gast'. Nadat ze weduwe was geworden nam dit eerder toe dan af. Alleen thuis zitten wilde ze liever niet. Het rijbewijs (gehaald toen ze bijna 50 was) kwam goed van pas, al le verde ze dat vrijwillig in toen ze ongeveer 80 was. Heel verstandig, maar ze hield de auto wel, zodat anderen toch met haar een ritje konden maken. Logeren bij haar kinderen deed ze graag. Eerst nog met vader, daarna alleen. Dit mocht, in haar visie, wel een week of langer duren. Haar jong ste zoon, ik dus, heeft haar toen toch eens het gezegde: "Visite en vis, blijven drie dagen fris" geprobeerd uit te leggen. Haar en mijn karakter vertoonden overeenkomsten en botsten dus wel vaker, maar dit heeft de goede band tussen haar en mij nooit verstoord. Het logeren ging natuur lijk vooral ook om haar zes kleinkinderen, waar ze dol op was. Nog een anekdote ontstaan uit wat wel haar verste reis is geweest. Met Marie van Krieken - Snooy, een levenslange jeugd vriendin, reisde ze af naar een Doopsgezinde bijeenkomst in Kansas City in de V.S. Toen de dames, twee boerendochters, daar tijdens een maaltijd maïs kregen opgediend was het 'vonnis': "Kippenvoer, dat eten we niet." Het is in ons gezin, zodra er maïs verschijnt, een - letterlijk en figuurlijk - gevleugeld woord geworden. Na haar 80ste werd de gezondheid geleidelijk aan minder. Ze sleet de laatst jaren, demen terend, in De Koogh in Den Helder, waar ze op 27 april 1994, net 85 geworden vredig in sliep. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 2 le jaargang nr. 4 - 2009

Op de Hòògte - Wieringen | 2009 | | pagina 14