ONiNGiN Beatrix bezoekt tentoonstelling Historische Vereniging Wieringen door Gea Ktein-Hamming die ook de foto's maakte - 70 - De presentatie van de vereniging Wieringer Aak Ton Schouwenaar, Gerard Numeijer en Koningin Beatrix Den Oever vierde dit jaar '50 jaar Vlootschouw- dagen'.Ter gelegenheid hiervan kwam Koningin Beatrix, op uitnodiging van de Vlootschouwcom- missie, voor een informeel bezoek naarWieringen. Als eerste bezocht Koningin Beatrix zaterdag 29 augustus de nettenzolder van het C.I.V. gebouw de 'Zolder van de Bolder' waar de Historische Vereniging Wieringen een tentoonstelling had sa mengesteld over vijftig maal Vlootschouw. Naast deze tentoonstelling stonden er presentaties van de verenigingen de Aak, de Wieringer Molens en het Eilandmuseum Jan Lont opgesteld, waar de voorzitters van desbetreffende verenigingen als Egbert van der Molen, in blauwe kiel, bij de presentatie van de Wieringer Aak standhouder aanwezig waren. Jan van der Wiel, bedrijfsleider van de C.I.V. gaf de koningin uitleg over de scheepsmodellen die door eigenaren voor deze gelegenheid beschikbaar waren gesteld. De voorzitter van de Historische Vereniging, Gerard Numeijer ontving het gezelschap, be staande uit Hare Majesteit, minister van Land bouw, Natuur en Voedselkwaliteit Gerda Ver burg, de voorzitter van het Productschap Vis, Ir. Jan Odink, de Wieringer burgemeester Marjan van Kampen en Ton Schouwenaar, voorzitter van de Vlootschouwcommissie. Na een harte lijk woord van welkom gaf Gerard Numeijer een kleine uitleg over het vele moois wat Wieringen te bieden heeft wanneer het gaat om de historie van het voormalige eiland en de prettige samenwer king tussen de verenigingen. Daarna vervolgde de koningin samen met onze voorzitter haar weg langs de presentaties. Ze was goed geïnformeerd en stelde diverse vragen aan de voorzitters. Al lereerst bekeek de koningin de stand van Eiland museum Jan Lont waar Reg Visser haar het een en ander mocht vertellen over de tentoongestelde artikelen. Bijzonder geïnteresseerd was de konin gin voor de vereniging de Wieringer Molens, een waardevol stukje geschiedenis, zo vond de konin gin, waar voorzitter Evert Busser zich geheel in kon vinden. Tan Lont-Lont en Jaap en Nel Fijn heer-Rotgans vertegenwoordigde de Historische Vereniging, geheel in klederdracht. De koningin gaf hieraan haar complimenten. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 2 le jaargang nr. 3 - 2009

Op de Hòògte - Wieringen | 2009 | | pagina 4