an de Bestuurstafel |^~]oTO OP DE OMSLAG - 69 - Bestuur: G. Numeijer (voorzitter) tel: 0227-511683 g.numeijer@historischwieringen.nl G.C. Klein- Hamming (secretaris) Noordburendwarsweg 9 1777 NC Hippolytushoef tel: 0227-592886 secretaris@historischwieringen.nl H.O. de Graaf (penningmeester) tel: 0227-592172 penningmeester@ historischwieringen.nl A.C. de Wit (ledenadministratie) Beukenlaan 12 1766 JH Wieringerwaard acde. wit@historischwieringennl E.M. Jacobs-Hijlkema M.H. Smit A. A. Zwanink G.Wiegman-Baijs B. Doves-Kleijs Redactiecommissie: G.C. Klein-Hamming (voorzitter) tel: 0227-592886 J.J. (Bob) Gorter (secretaris) (kopij en samenstelling) Bargengd 43 1777 DR Hippolytushoef tel: 0227-595428 redactie@historischwieringen.nl R Luijt T. Hoogschagen-Metselaar M. Mulder-Bais T. vanTeulingen-Molenaar N.Vriezema-Omis Lidmaatschap 17,50 per jaar Website www.historischwieringen.nl Informatie: info@historischwieringen.nl Commissie genealogie: genealogie@historischwieringen.nl Bankrelatie: Rabobank Schagen - Wieringerland rek.nr. 37.03.31974 Drukkerij Steenman BV Enkhuizen ISSN: 1386-906X 21e jaargang nummer 3 - 2009 Op het moment dat ik dit voorwoord schrijf is het nog maar enkele dagen geleden dat we als Historische Vereniging Wieringen een prachtige historische belevenis hadden, namelijk het bezoek van Hare Majesteit Koningin Beatrix aan onze expositie op de "Zolder van de Bolder" in Den Oever tijdens de Flora- en Visserijdagen. Ik vond het een heel grote eer dat ik haar daar mocht ontvangen en rond mocht leiden langs de verschillende activiteiten die op Wie- ringer grondgebied plaatsvinden. De vereniging van de Wieringer Aak en de Wieringer molens alsook het Wieringer eilandmuseum Jan Lont waren prachtig vertegenwoordigd. De koningin had een ruime interesse voor alles en ze kwam ook met de nodige vragen die getuigden van oprechte belangstelling. Van onze vereniging waren Jaap en Nel Fijnheer en Tan Lont in Wieringer dracht en ik kon HM vertellen dat Tan voor deze gele genheid "de zundese jurk antrokken had". Af en toe permitteerde ik me wat Wieringer dialect, dat ze volgens zeggen ook goed be greep. Ook de "droogde skarre" die bij Jan Lont "an un touwtje hinge" gingen haar niet ongemerkt voorbij. De aak had ook haar aandacht. Ze vroeg of deze ook zwaar aan het roer lag. Nou, daar kon Egbert van der Molen wel een antwoord op geven, evenals Reg Visser en Evert Busser, respectievelijk voorzitter van het Wieringer eilandmuseum Jan Lont en de Wieringer molens, die haar van in formatie konden voorzien. De opgestelde schaalmodellen van di verse Wieringer vissersschepen maakten het geheel compleet. Al met al was het een geweldige belevenis. Haar gevolg probeerde onopvallend kenbaar te maken dat de tijd die beschikbaar was ruim om was en zodoende liep het programma bij ons al wat uit. We waren het er na afloop allemaal over eens dat onze vorstin een fantastische vrouw is, die je op je gemak stelt en heel spontaan is. Ook minister Gerda Verburg was in het gezelschap een geïnteres seerde vrouw. Later in de tent voor genodigden werd het eerste boek Varen, Vissen en Feesten, dat in samenwerking met de vloot- schouwcommissie ter gelegenheid van het vijftigjarige bestaan is uitgebracht, aan Hare Majesteit overhandigd. Ook dat was voor onze vereniging natuurlijk weer een prachtig moment. We kregen na afloop veel complimenten over hoe alles was verlopen. Veel mensen hebben ook de expositie bezocht en het was ook mooi dat we ons met zijn allen als verschillende historische verenigingen, ieder met zijn eigen doelstellingen, aan de buitenwereld hebben kunnen presenteren. Voor herhaling vatbaar lijkt mij. Met de uitga ve van weer een prachtig stuk geschiedschrijving en naslagwerk van de Wieringer vissersvloot hebben we weer een steentje bijgedragen aan het motto "Er is geen heden zonder verleden". Met vriendelijke groet, Gerard Numeijer, voorzitter De zweefmolen van de familie Ooms. Zie het artikel hierover van Gea Klein-Hamming op bladzijde 77. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 2 le jaargang nr. 3 - 2009

Op de Hòògte - Wieringen | 2009 | | pagina 3