tamboom Heijblok - 96 - De stamboom HEIJBLOK laat de commissie beginnen met Sijmon Evertsz Heijblok. Sijmon werd op 25 december 1673 lidmaat van de Ne derduits gereformeerde (Hervormde) kerk te Oosterland. Hij zal toen een jaar of 20 zijn ge weest en woonde te Fardorp (Vatrop)Van hem stammen alle bekende Heijblokken af, binnen en buiten Wieringen. Hij had twee dochters en een zoon die te Oudgest woonde. Dat was een buurtschapje aan het begin van de Akkerweg te Oosterland, ter hoogte van de 'Zingende Wie len'. Over de beroepen van de oudste generaties is niets bekend, maar zij zullen waarschijnlijk de kost verdiend hebben als boer. Voor 1673 komt de naam Heijblok buiten Wieringen al verschil lende malen voor in de bronnen. De naam komt voornamelijk voor in Amsterdam. Van Jacob Heyblocq (1623-1690) is een album amicorum bewaard gebleven. Letterlijk vertaald betekent album amicorum 'lijst van vrienden'. De eigenaar van het album amicorum, Jacob Heyblocq, werd op 19 juni 1623 in Amster dam geboren als zoon van Bernardus Heyblocq (c. 1597-1661) en Elsje Gerrits (c. 1599-?). Het gezin telde negen kinderen. Vader Heyblocq was vanaf de oprichting van het Athenaeum Illustre oude foto's en films in Westerland door Jaap Lont Traditiegetrouw presenteert de Historische Vereniging Wieringen de eerste twee weekeinden van ok tober in Westerland een stamboom. Deze keer is de stamboom van de familie Heijblok aan de beurt. Het evenement vindt weer in het naast de Nicolaaskerk gelegen Dorpshuis Westerland plaats. De stamboom en de uitgave van het boek worden verzorgd door de Commissie Genealogie van de Historische Vereniging Wieringen, bestaande uit: Jan Conijn, Cor Kater, Gerard Kortekaas, Tan Lont-Lont, secretrais, Jaap Lont, voorzitter, Andries de Wit, Piet de Wit, met medewerking aan de stamboom Heijblok: Piet Heijblok te Velsen. Nan Heijblok Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 2 le jaargang nr. 3 - 2009

Op de Hòògte - Wieringen | 2009 | | pagina 30