UDE ANSICHTKAARTEN - 79 - OOMS De Scheepjes Dit was het tweede 47- toets orgel uit deze serie (de drie 47-T van Steenputor- gels van Theo Denies). In de nazomer van 1932 was Tante Heintje van Ros- sum de eerste exploitante van dit orgel van Theo De nies. Ook dit orgel kwam op de kermis terecht. Op de nevenstaande foto was het eigendom van de heer Siem Ooms. Later werd dit orgel aangekocht door de heer Arzbach uit Purmerend, die het thans nog exploiteert als amateur-orgelman. Aangezien het orgel in Broek op Waterland zijn nieuwe entree maakte werd het orgel herdoopt in De Waterlander. Op de foto is het orgel te zien met daarbij de heer Siem Ooms met zijn vrouw Klazien. Het blad Het Pierement 28e jaargang, nr. 2 april 1981 vermeldt het bovenstaande citaat over een orgel, dat in het bezit was van Siem Ooms evenals het afbreken. Het was een heel werk om alles goed in elkaar en uit elkaar te halen. Deze zweef had vier touwen bovenin, waardoor je lek ker hoog kon zweven. Op den duur vonden de ei genaren het toch te gevaarlijk worden. Ze hingen toen bordjes op dat het zweven voor eigen risico was. Ze waren bang om aansprakelijk gesteld te worden als er een ongeluk zou gebeuren. Uitein delijk werd de zweef verkocht aan de heer Louis Vallentgoed. Die heeft er nog een tijd mee gedraaid. De liefde voor orgels zat diep bij Jaap ten Bokkel. Als er een draaiorgel in Den Oever speelde liet hij het Grietje Wilms-Lettinga stuurde ons een aantal oude ansichtka arten van Wieringen. Hier ziet u de eerste van de vier. orgel een uur lang voor zijn huis spelen. De zweef is door een vriend van de familie Ooms op schaal nagemaakt. Het schaalmodel staat in het kantoor van Siem, één van de zoons van mw. Wiegman Ooms. Gegroet, varen baren. 2le jaargang nr. 3 - 2009 Gegevens van mevrouw M. Wiegman-Ooms en van haar zoon de heer Bert Wiegman. Hij heeft verschillende foto's van de zweef molen beschikbaar gesteld, alsmede me vrouw. T. Luyt-ten Bokkel. Verzameld door Dineke Halfweeg en Rein Ypma. Opgeschreven en uitgewerkt door Di neke Halfweeg, telefoon 592460.

Op de Hòògte - Wieringen | 2009 | | pagina 13