LB E DRAAIMOLEN VAN DE FAMILIE OOMS - 77 - door Dineke Halfiveeg In 1924 kwam mevrouw Miep (Mietje) Wiegman-Ooms op achtjarige leeftijd met haar ouders voor het eerst op Wieringen. Ze arriveerden met de schuit van haar ouders in de haven van De Haukes. Jaap Huybers had een grote wagen met grote wielen en daarop werden de kermisspullen geladen en naar Hippolytushoef vervoerd. De draaimolen kwam voor het café van Cees Scheltus te staan. De draaimolen werd aange dreven door een paard. Het eerste paard dat ze zich kan herinneren is een lief Belgisch ketje. Als de heer Ooms naar de bel greep stopte hij al. Daarna kwam er een groot Bel gisch paard. Dat stond net naast een houten paardje in de draaimolen en de kinderen vochten er bijna om wie daarop naast het echte paard mocht zitten. Omdat je op een gege ven ogenblik ook wel eens moest eten, gingen haar ouders naar Westerland naar de schuit om te eten en lieten haar bij de draai molen om op te passen. Dat kon toen nog. Trijn Bruul zag dat, en zei toen: "Nou moidje, nou sta je hier de hele dag al, moet je nou al leen blijven?" Ze nam haar mee naar huis en dat was de eerste keer voor mevrouw Wiegman, dat ze aard appelen met sperzie bonen te eten kreeg. Dat is ze nooit verge ten. Ze kwamen elk jaar op Wieringen met de draaimolen en la ter kwam daar ook de zweefmolen bij. Om 10 uur gingen de lichtpunten uit, dan liet Piet Duynker, de machinist van de cen trale, de lampen even uitgaan en dan weer aangaan. Dat was het teken, dat 10 minuten later de lampen definitief uitgingen voor de nacht. Je maakte je klaar om naar bed te gaan. Er zat een cilinderorgel in de molen en als je dat niet verzette, kreeg je steeds De zweefmolen +1938 in Oost-Knollendam De ziveefmolen van Ooms Historische Vereniging Wie ringen - "Op de Hoogte" - 2 le jaargang nr. 3 - 2009

Op de Hòògte - Wieringen | 2009 | | pagina 11