EI - 38 - DE REDACTIE Wij zijn heel blij met de uitbreiding van de redac tie. In dit nummer vindt u al bijdragen van onze nieuwe redactieleden Maartje Mulder-Bais,Tiny van Teulingen-Molenaar en Piet Luyt. Nieuwsbrief Op de Hoogte. Op zeer onregelmatige tijden, als er iets bijzon ders valt te melden dat actueel is, verschijnt de nieuwsbrief van Op de Hoogte. Als u die ook wilt ontvangen hoeft u alleen maar een e-mail te stu ren naar nieuwsbrief@historischwieringen.nl AH door Janna Woutersen-Bos teruggegaan naar Groningen, maar vader had werk gevonden aan de grote afsluitdijk als timmerman. Zodoende zijn wij met woonwagen en al naar Den Oever verhuisd, naar de Gesterweg; daar stonden destijds meer wagens en ook hou ten keten. Wij zijn op Wieringen blijven wonen. Toen de tijden wat beter werden, omstreeks 1930, hebben mijn ouders een huisje la ten bouwen aan de Nieuwlander- weg. (Naast de Boerderij van Jan Bakker, waar nu een villa staat.) In 1932 is mijn broer Harm gebo ren, die is ook getrouwd en niet op Wieringen gebleven. Mijn adres is nu: Graaf van Rech- terenweg 1-Y, 6861 BM Ooster beek, tel. 026-3343161. UDE FOTO GEVRAAGD Wieringen 1926-1935 Mijn ouders Anko Bos en Albertje Kragt, kwa men van Groningen uit Blijham (bij Win schoten) naar Wierin gen en omgeving rond 1926, door de werk loosheid in Groningen. Ze kwamen samen met vaders broer Frits en zijn gezin. Ze hadden werk gevonden aan de "Korte Afsluitdijk", van Wieringen naar Van Ewijcksluis, waar ik in 1928 geboren ben. Zij hadden een woonwa gen gekocht die in Van Ewijcksluis stond. Zijn broer Frits woonde met zijn gezin in een hou ten keet, een noodwo ning op Smerp.Wij, als familie waren bij hen op visite. Rechts op de foto staan wij. De baby op de arm van Moeder ben ik met mijn broers, Engelke (in 1943 in Duitsland overleden, waar hij te werk gesteld was door de Duitsers) en Hendrik die nu nog op Den Oever woont. Toen de dijk klaar was zijn mijn oom en tante Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hóógte" - 2 le jaargang nr. 2 - 2009

Op de Hòògte - Wieringen | 2009 | | pagina 4