an de Bestuurstafel 0T0 OP DE OMSLAG - 37 - Bestuur: G. Numeijer (voorzitter) tel: 0227-511683 g.numeijer@historischwieringen.nl G.C. Klein- Hamming (secretaris) Noordburendwarsweg 9 1777 NC Hippolytushoef tel: 0227-592886 secretaris@historischwieringen.nl H.O. de Graaf (penningmeester) tel: 0227-592172 penningmeester@ historischwieringennl A.C. de Wit (ledenadministratie) Beukenlaan 12 1766 JH Wieringerwaard ac.de.wit@historischwieringen.nl E.M. Jacobs-Hijlkema M.H. Smit A. A. Zwanink G. Wiegman-Baijs B. Doves-Kleijs Redactiecommissie: G.C. Klein-Hamming (voorzitter) tel: 0227-592886 J.J. (Bob) Gorter (secretaris) (kopij en samenstelling) Bargengd 43 1777 DR Hippolytushoef tel: 0227-595428 redactie@historischwieringen.nl R Luijt T. Hoogschagen-Metselaar M. Mulder-Bais T. vanTeulingen-Molenaar N. Vriezema-Omis Lidmaatschap 17,50 per jaar Website www.historischwieringen.nl Informatie: info@historischwieringen.nl Commissie genealogie: genealogie@historischwieringen.nl Bankrelatie: Rabobank Schagen - Wieringerland rek.nr. 37.03.31974 Drukkerij Steenman BV Enkhuizen ISSN: 1386-906X 21e jaargang nummer 2 - 2009 De jaarvergadering, gehouden op 26 maart jl., werd weer zeer goed be zocht. Dat er zoveel leden op af kwamen is natuurlijk te danken aan Piet Kraan, die welhaast traditiegetrouw, na de pauze een film vertoonde uit het Wieringer verleden. In dit geval was het weer letterlijk en figuurlijk een succes, omdat de vertoonde film ging over de geschiedenis van de voet balvereniging Succes. Beelden uit de jaren vijftig op het speelveld over de "betonweg" naast het gebouw van "De laatste eer". Beelden van de nieuwe sportvelden Belterlaan, kampioensfeesten, 50-jarig bestaan, enz., enz. De vele personen die hierbij gefilmd zijn brachten weer talloze herinneringen boven en je vraagt je dan weer af: "Waar de tijd toch is gebleven?" De agendapunten voor de pauze werden vlot afgehandeld. De kascontro lecommissie was zeer te spreken over het werk van de penningmeester. Heel belangrijk natuurlijk, bij een vereniging die bestaat uit ruim 900 le den. De contributie kan daardoor, ondanks de gestegen kosten, op het zelfde bedrag gehandhaafd blijven. Er viel een gesprek op de band te beluisteren dat Piet Kraan had met Ja cob Lont, de broer van Jan Lont van de museumboerderij. De mensen die hem gekend hebben hadden allemaal een glimlach op hun gezicht staan bij het horen van deze bandopname. Piet trakteerde alle aanwezigen in de pauze nog op een 'hassebassie', waarbij hij memoreerde dat hij dit jaar vijf tig jaar filmopnames maakte, een soort jubileum dus, terwijl hij opmerkte dat De Historische Vereniging Wieringen dit jaar twintig jaar bestaat. Tja, over vijf jaar moeten we daar dan maar een feestje van maken. Er wordt verder hard gewerkt aan de vlootschouw in Den Oever die dit jaar, zonder onderbreking, voor de vijftigste keer gehouden wordt. De voorbereidingen voor het jubileumboek dat in samenwerking met de vlootschouwcommissie is samengesteld nadert de eindfase. Twee jaar voorbereiding ging hieraan vooraf, voorwaar een hele klus. Voor de expo sitie op de zolder van de bolder van de C.I.V., die in het teken staat van deze unieke gebeurtenis en bij uitzondering voor drie dagen opengesteld zal worden, zoeken we nog schaalmodellen van schepen van de Wieringer vloot. Bij deze doe ik graag een oproep aan mensen die zo'n modelschip bezitten en vraag hierbij of ze deze (kostbare) spullen beschikbaar willen stellen. Uiteraard zal er heel voorzichtig mee worden omgegaan. Hier voor kunt u contact opnemen met de familie Post uit Den Oever, telefoon 511811Ik denk dat ik nu moet stoppen, want mijn blaadje raakt vol en Bob moet het nog "overtikken" en plaatsen. Met vriendelijke groet, Gerard Numeijer, voorzitter P.S.: Wat een leuk boekje, hè, "Bestemming Hippolytushoef" van Frans Smits. We hebben er nog weer een partijtje van bij laten drukken. Hulde na de Nederlandse Kampioenschappen. Achter Geertje Snooij v.l.n.r. Anne Snooij, Trien Snooij en Willem Snooij. Zie het artikel van Gea Klein-Hamming op bladzijde 58.. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 2 le jaargang nr. 2 - 2009

Op de Hòògte - Wieringen | 2009 | | pagina 3