m - 59 - hS'Taafi "....Bij de dames was het verloop iets spannender dan bij de heren. Weliswaar nam mejuffrouw T. Pae- zens, van de vereniging D. O.S. uit Amsterdam, reeds dadelijk de leiding, doch zij werd vrij dicht gevolgd door de dames Snooy, een turnster van Wieringen en Lasschuyt, lid van de vereniging Donar uit Den Haag. De rek waarmede de dames begonnen bracht reeds dadelijk sensatie doordat mejuffrouw Paezens een oefening ten beste gaf, zoals tot dusverre nog niet door turnsters in ons land vertoond was. Anders ging het bij de vrije oefeningen, mejuffrouw Snooy, die tot dusverre vrijwel onbekend was bij de Nederlandse Kampioenschappen plaatste zich met een onberispe lijke oefening op de eerste plaats. Zij behaalde met deze oefening 19'A punten, het hoogst haalbare was 20 punten. Ook het paardvoltigeren bleek deze turn ster volkomen te beheersen. Op een enkele hapering voltigeerde mejuffrouw Snooy over het paard en het puntental van 19'A dat de jury haar toekende is nim mer door een dame bij het voltigeren behaald. Door de dames Lasschuyt en Snooy was intussen een felle strijd gestreden om de tweede plaats, welke tenslotte door G. Lasschuyt met 91 'A punten werd gewonnen. Voor Snooy, zij behaalde 90 punten, is dit resultaat zeer eervol T. Paezens behaalde in totaal 101 punten en werd eerste. Op Tweede Kerstdag volgde op Wierin gen de huldiging. De Wieringer Courant schrijft daarover: "Het was wel een bijzondere en mooie avond, die op den 2den Kerstdag plaats had in Concordia te Hip- polytushoef. De zaal was geheel gevuld en vooraan in de zaal namen plaats mejuffrouw G. Snooij en haar familie, het bestuur der Gymnastiekvereniging Wie- ringen met de directeur, de heer Pennekamp. Daarom heen de besturen der verschillende vereni gingen die gezamenlijk hun hulde aan de wakkere gymnaste wilden brengeti name lijk van de Mandolinevereniging O.K.K. (voorzitter P. Jongkind), Wielervereniging Wieringen (voorzitter Jannes Bosker), vv Succes (de heer Nieuwbuurt)zangvereni ging Zang en Vriendschap (voorzitter J. C. de Haan), schaakclub Wieringen (voor zitter de heer Truger), muziekvereniging Harmonie (voorzitter C.J. Bosker). C.J. Bosker roemde Geer Snooij in zijn speech om haar eenvoud ondanks al haar groot heid. Namens al de verenigingen ontving Geer Snooij een mand bloemen en als blij vend aandenken; een gouden armband horloge." Na het behalen van de 3e plaats ontvangt Geertje Snooij op 17 december 1935 een brief van M.J. Bosker, Schoolpad 1, Oosterland met de volgen de tekst: Beste Geer, Onder dit opschrift neem ik de vrijheid enige letteren tot U te richten, want al wordt uzu naam ook met lof genoemd in de grote bladen, toch blijft onze landelijk eenvoud U eigen, en zult U zich in het gewone dage lijkse leven blijven gevoelen als een die zich bij iedere Wieringer jonge dochter weet aan te passen, al bent U momenteel ook 'n uitverkorene. En dat Geer staat je te prijzen, en doet onze hoogachting voor jou nog meer stijgen. Reeds lang waren onze blikken gericht op den zondag van den 15den december, en al reisden wij niet met U mede toch waren onze gedachten bij U en streden met U mede om voor U een hogen titel te bemachtigen. Dat deze echter zo hoog zou worden zal niemand onzer gedacht hebben, want om van nummer 13 op nummer 3 te springen is een kunst die alleen Geer Snooy kan doen wat nu maar al te goed is gebleken en zover mochten en konden toij onze verwachtingen niet laten gaan. Het is ons nu pas gebleken dat wij uw schone werk nog nooit genoeg hebben gewaardeerd of liever dat wij Wieringers te dom waren om de kern van die schone kunst te begrijpen waardoor die grote waardering moest achterblijven. Wij zijn trots op zulk ene kunstenares in ons midden te hebben en wij bieden U dan ook onze warme hulde en felicitatie aan. U hebt Wieringen een erenaam ge geven in de sportwereld waar menig grote stad naar watertand. Het keurkorps Hollands Noorderkwartier Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 21e jaargang nr. 2 - 2009

Op de Hòògte - Wieringen | 2009 | | pagina 25