- 53 - de polder binnen. Ze troffen daar nog een vader en een dochter in een huis aan. Ze hebben de dochter gered maar de vader bleef in het huis, hij wilde niet met hen mee Een bijzonderheid hierbij was dat de man een dik gevulde zak geld bij zich had en zijn dochter slechts een rijksdaalder mee gaf. Nadat ze het meisje hadden weggebracht gin gen ze maar weer terug naar de haven. De Wie ringers lagen in verschillende havens, zo werden de WR 1 met schipper Barend Bakker, Herman Akkerman en Abel de Jong en WR 108 van Piet De tramhaven van Zijpe, een van de weinige droge plek ken op Duiveland. Hier werd na de ramp een noodbe- graafplaats ingericht. plank het kind naar de wal brengen. Gelukkig was alles goed afgelopen, ze hadden hun plicht gedaan. Vervolgens zijn ze weer naar de Zijper tramhaven (Zijpe op Schouwen-Duiveland) gevaren, waar het een chaos van schepen was. Hier lag de WR 189 van de gebroeders Halfweeg, met ook Piet Stadig aan boord. De bemanning van deze mos selboot heeft twee gezinnen gered, het waren acht personen en deze men sen wilden niet naar een evacuatieadres of opvangplaats, ze gin gen liever naar fami lie in Rotterdam. De bemanning heeft ze 's avonds laat aan boord gesmokkeld en ze 's nachts weggebracht. Op de terugweg naar Zeeland hebben ze nog kadavers aan boord meegenomen, dieren die waren gestorven op vergeefse tochten door het water. Zo probeer de iedereWieringer zijn steentje bij te dragen in deze ramp. Een paar bemanningsleden van de WR 323 voeren in een fuikenbootje door een doorgebroken dijk Schepen op de kade van Breskens Hoog en droog, deWR 7 (hier nog met een houten romp) van Simon Tijsen en deWR 67 van Jan Koster op de kade in Breskens. Tijdens de stormramp van februari 1953 raak ten diverse schepen in de haven van Breskens op drift, waaronder de beide Wieringers. De schepen zijn naderhand door een bok van Goedkoop weer te zoater gezet. V.l.n.r. Dirk Tijsen (Dirk van Kees van Maartje), Hessel Pijlman, Joop Bakker, Jan Davids, Joop Boersen en Piet Vetfaille. Foto: Mevr. Corry Hommel-Tijsen Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 21e jaargang nr. 2 - 2009

Op de Hòògte - Wieringen | 2009 | | pagina 19