- 49 - Onze straat op zondag 1 februari 1953, ik woonde in het witte huis links als de hele straat. Er werd een deur over het gat heen gelegd en al klimmend en klauterend be reikten we de kelderdeur van het café links op de hoek. Via dat café kwa men we op de Nieuwe Haven waar een auto van de brandweer klaar stond om ons naar het evacuatieadres te bren- 's Nachts werden we wakker door luid vliegtuigla waai. Het bleek dat er op het Havenplein (waar de bomen met spoed waren gekapt) pakken met rubberboten werden afgeworpen. Personenauto's moesten met hun koplampen het afwerpterrein verlichten. Ik hoorde dat daarmee varen riskant was door alle hekken en het prikkeldraad in de polder. Aan het begin van onze straat werd een bekisting gemaakt van twee rijen planken, gevuld met zand, in plaats van de vloedplanken. Later kon je via een trapje daaroverheen komen. Onze straat richting haven op zondagmorgen 1 februari. Er wordt een noodbekisting aangebracht, zodat het water bij de verwachte vloed van 's middags niet weer de stad in stroomt. Duidelijk is te zien dat we alleen aan de linkerkant de straat uit konden. en dan begon hij zo: "Ik en de burgemeester ma ken bekend..."Later op de middag konden we nog een paar dingen uit ons huis halen, want het wa ter was zo gezakt dat we over de puinhopen van de straat via het centrum bij het huis konden ko men. We hebben de allernoodzakelijkste spullen meegenomen en niet te vergeten onze goudvis in zijn kom. Die stond op een houten tafeltje dat rond had gedreven met viskom en al en weer op zijn pootjes terecht was gekomen. Wat we meena men waren dekens en matrassen en het drinkwa ter dat nog in het spoelreservoir van de wc was (dat is schoon water!). Alle beetjes hielpen. En wat er nog aan eten was te vinden. Onderweg naar de Oude Haven zagen we aanplakbiljetten waarop stond dat niemand in de kapotte huizen mocht komen. En ook de tekst "Op plunderaars zal worden geschoten." Dat vonden we heel indrukwekkend. Zondag 1 februari 1953, de avond en nacht gen. Zondag 1 februari 1953, de middag In ons evacuatieadres. We zijn wel even in de stad gaan kijken. De stadsomroeper maakte bekend dat iedereen weg moest uit de hui zen die mogelijk zou den instorten bij vloed. Dat deed hij als volgt: eerst luidde hij een bel Historische Vereniging Wie ringen - "Op de Hoogte" - 2 le jaargang nr. 2 - 2009

Op de Hòògte - Wieringen | 2009 | | pagina 15