AARVERSLAG HISTORISCHE VERENIGING WlERINGEN OVER 2008 .4- door Gea Klein-Hamming Het bestuur bestond het afgelopen verenigingsjaar uit: G.J.C.M. Numeijer H. O. de Graaf G. C. Klein-Hamming A.C. de Wit E.M. Jacobs-Hijlkema A.A. Zwanink M.H. Smit G. Wisgman-Baijs B. Doves-Kleijs voorzitter penningmeester secretaris, vice voorzitter ledenadministratie, bestuurslid verzorging rondzending "Op de Hoogte 2e secretaris, bestuurslid 2e penningmeester, bestuurslid. bestuurslid bestuurslid bestuurslid Het bestuur heeft het afgelopen jaar tien maal vergaderd, waarvan tweemaal met een commis sie; de redactie- en de genealogiecommissie. Het ledental is stabiel, momenteel telt de verenging 975 leden. De activiteiten die zijn gehouden, zijn de vol gende: Lezing 28 januari, de heer Henk Stapel, di recteur van het Reddingsmuseum Dorus Rij kers te Den Helder, heeft een lezing gehou den over de redders van weleer. Jaarvergadering 27 maart, zie het verslag. De excursie, 25 mei naar het Drents Museum in Assen. Aantal deelnemers: 60. Zie verslag in Op de Hóögte nummer 3. Rabobank sponsoring; op 14 juni is er 30 kilometer gefietst door Lies Jacobs en drie vrienden familieleden. Flora- en Visserijdagen, 6 en 7 september: op 6 september is de heruitgave van het boek "Benamingen van dieren en planten op Wieringen", auteur August Pruimboom, ge presenteerd. Het eerste boek is overhandigd aan Sarien Pruimboom-Breed, die het boek doorgaf aan kleinzoon Daan Pruimboom. De presentatie werd muzikaal ondersteund door de 'Blaaskapel'. De tentoonstelling stond in het teken van de inmiddels opgeheven carna valsvereniging 'de Skarrehoepers', waarvan tevens een dvd werd vertoond. Verder lagen er de multomappen uit eigen archief ter inzage en de vereniging 'de Aak' was met een presen tatie aanwezig. Dit alles was aangevuld met de boekenkraam van de Historische Vereniging. Eerste twee weekenden van oktober: stam boomweekend in Dorpshuis Westerland, zie verslag Commissie genealogie. Op 30 november is het boek 'Bestemming Hippolytushoef', auteur Frans Smits, in de Doopsgezinde kerk te Hippolytushoef, ge presenteerd. Het is het levensverhaal van een tienjarige jongen uit Rotterdam die op Wieringen komt aansterken, zijn vrouw daar ontmoet en er een schoenenwinkel begint. Diverse mensen hadden voor de presentatie al een boek gereserveerd bij Grietje Wilms- Lettinga. De eerste honderd exemplaren wa ren dus snel uitverkocht, de tweede honderd tijdens de Kerstfair. Voor de kerstdagen ging de derde druk in de verkoop. Een groot suc ces. Kerstfair, 13 en 14 december, georganiseerd door de Rotary, locatie Wil Wigbout. De ver eniging heeft zich gepresenteerd met de boe kenkraam. Door het boek 'Bestemming Hip polytushoef' had de kraam veel aanloop. Het archief is iedere eerste maandagavond en dinsdagmiddag van de maand, met uitzon dering van de maanden mei t/m september open geweest. Verslag zie elders in het blad. Diverse bezigheden vereniging: De gemeente Wieringen zal Monumenten Commissie nieuw leven inblazen. Jaap Fijn heer blijft in 2009 namens de vereniging in deze commissie. Na 2009 zal de vereniging moeten uitzien naar een nieuw commissielid. Ondersteuning verleend aan Simon en Wil Wigbout voor het verkrijgen van gelden voor Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hóögte" - 2 le jaargang nr. 1 - 2009

Op de Hòògte - Wieringen | 2009 | | pagina 6