AARVERGADERING HISTORISCHE VERENIGING WlERINGEN 2008 door Gea Klein-Hamming De jaarvergadering, gehouden op donderdag 27 maart 2008, van de Historische Vereniging Wie- ringen is zeer positief verlopen. De agendapunten gaven voor de ruim zeventig aanwezigen geen aanleiding tot het stellen van vragen. Voor de vereniging was 2007 weer een actief jaar met daarbij een financieel beleid dat in goed even wicht is. Een bijzonder woord van welkom was er voor cineast Piet Kraan, die samen met Jaap Breed en Jos Glim het programma na de pauze had samengesteld. Een bijzonder programma zo stelde Kraan, die geluidsopnames liet horen van interviews die hij had gemaakt met Dirk van Duin en Jan Vermeulen. De toen zesentachtig jarige Van Duin vertelde, in een kamer vol rook omdat hij ver geten was het klepje van de kachel dicht te doen, over zijn eerste aankoop van een boerderij op een veiling in 1916. Hij kocht daar zonder medeweten van zijn vrouw de boerderij van Gert Lont, een buitenkansje zo vond Van Duin. Bij thuiskomst van de veiling en er ook nog eens nachtje over te heb ben geslapen, besluit hij de vrouw des huizes toch van zijn aankoop op de hoogte te stellen. Er werd geconcludeerd dat je niets kan kopen met vijfen veertig cent in de portemonnee. Burgemeester Peereboom wordt gevraagd financieel bij te sprin gen en dat gaat zonder protest, al is de boerderij totaal vervallen. Er wordt een aannemer, schilder en rietdekker gevraagd de boel op te knappen met de kanttekening; de rekening kan worden afgege ven maar betalen doet Van Duin later. Jan Vermeulen vertelde over zijn ventwerk met groente en fruit, een bijzonder gesprek over de Wieringer dames die alles wilde weten, maar dan niet kochten. Kraan verklapte dat hij meer van deze interviews in het Wierings had opgenomen en deze te zijner tijd ten gehore wil brengen. Na deze bijzondere geluidsfragmenten vertoonde Kraan een film over winterse taferelen op Wierin- gen. De strenge winters van 1979 en 1982 lieten prachtige beelden na. Op heel Wieringen enorme hoeveelheden sneeuw, wat niet alleen veel onge makken maar ook veel plezier gaf. Oost- en Wes- terklief moesten worden ontzet, de bewoners van Stroe kwamen met een grote wagen naar het dorp om boodschappen te doen. De marathon om het Nederlandse Kampioenschap, met als favoriet Arie Eriks, kwam uitvoerig aan bod. Het jaar 2007 was voor de vereniging een bijzon der jaar door het 75-jaar bestaan van de Afsluit dijk, waar een extra nummer Op de Hoogte voor is uitgebracht. Tijdens de lintjesregen in april wer den Jaap en Nel Fijnheer-Rotgans koninklijk on derscheiden, wat een speciale gebeurtenis is voor een Historische Vereniging. Zeer geslaagd was de excursie naar het Zuiderzeemuseum, de tentoon stelling 120-jaar bestaan KMV Harmonie en de presentatie en verkoop van het boek 'Kieken op Wieringen', wat geheel is uitverkocht. De week enden in oktober van de Genealogische Com missie, met in 2007 de stamboom Tijsen, werden zeer goed bezocht. De stamboom was zo groot in omvang dat er gekozen is om deze te presenteren in het Dorpshuis van Westerland. Ook in het jaar 2008 zal de vereniging niet stil zitten. De excur sie naar het Drents museum in Assen is inmid dels volgeboekt. Verder is de vereniging druk met de boeken 50-jaarVlootschouw wat gepland staat voor 2009 en een eigen uitgave 'Winkeltjes Wie ringen' dat voor 2010 gepland is. Het boek 'Kie ken op Wieringen' krijgt geen herdruk maar wel een vervolg. De samenstellers van dit boek en de vereniging zelf beschikken over zoveel materiaal dat er nog gemakkelijk een boek kan worden uit gegeven. Wanneer dit gaat gebeuren is nog onbe kend. De Genealogische Commissie zal dit jaar de stamboom Wigbout presenteren, in 2009 is er aandacht voor de stamboom Heijblok. De Redactiecommissie is dringend op zoek naar versterking. De commissie is de rode draad bin nen de vereniging en verzorgt vier maal per jaar de uitgave Op de Hoogte. Bij het punt bestuursverkiezing werden Arina Zwanink, Menno Smit, Andries de Wit en Henk de Graaf door de vergadering herkozen. Nieuwe bestuursleden zijn Gea Wiegman-Baijs en Bianca Doves-Kleijs. De kascontrolecommissie, onder aanvoering van Arend de Vries, was tot de conclusie gekomen dat alles perfect was verwerkt. 'Alle cijfers kloppen, er valt niets op aan te merken. Het beleid van de vereniging is prima in orde. We hebben grote be wondering voor de penningmeester en we danken hem zeer voor zijn inspanningen'. Volgend jaar zal de commissie bestaan uit PaulWeijers, Sophia Deijkers en Piet Luyt. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 2 le jaargang nr. 1 - 2009

Op de Hòògte - Wieringen | 2009 | | pagina 5