AT WAREN NAGERES WINTERS - 10 - door Dick Numeijer 't Was weer een winter van niks, óflópen jaar. Groene Kerst en een witte Paas. Hoe kriege ze 't voer mekaar. Maar.ze hewzve bij ongs op de vijver naast 't huus nag skaast. Nei, gien grote menske of kiendere, maar ingde en kokkers. De vijver was voer een gróót deel dichtvroren, maar in 't wak zate al die bèèste bij mekaar. As je den mit een zakje oud bróód an kwam, nou ik wul je belóve dat ze d'r bij ware. 't Mooiste is den 't langde van die bèèste. Den is 't net of ze ankomme skaase, de póte voeruut en öfremme of dat ze in een tekenfilmpie meedoen. Nou wul ik me niet met de weerprefessers be- vriest vólt skaasse ok niet mee. Maar lede van moeie, maar voer de skoelkiendere is 't wel rot- de iesklups kenne den veulal met de bus of auto tig. Wij krege op skoel in de winter nag welderes naar de kunstiesbane. Ok dat het zien voerdeel: iesvrij, den kon je skaasse op de slootjes in de gien wiend, altijd dróóg weer, as ie overdekt is dörpes kóóg. 't Beurde ok welderes dat de hele teminste, en d'r is van alles te kóóp om je honger kóóg ongder water zet was en den had je ien gro- en dorst te stille. Maar ik blief d'r wel bij dat 't te iesbaan tot Zuuddiek an toe. Je most wel om skaasse in slootjes en op krochte ók bar mooi was, 't puntdrèèd denke weer de krochte mee ófzet allieneg had je met die Fries deurlopers aldeur ware. Mèèstal mos je d'r tuskendeur krupe, maar dat ze losginge of dat je veter brak. Teugewoor- 't kwam ok nag wel voer dat 't drèèd wat hoger deg hewwe de menske dèèr gien last van, want zat en den skoof je op je buuk d'r ongderdeur. de iesers zitte an de skoene vastklonken. Tijde Dat was vezelf't mooist. Bij diek ankomme klom verandere: 't weer is aars, de skaasse benne beter je d'r over naar 't rangdkenaal en den kon je kieze en 't zal gerust wel weer beure dat je bute skaasse tusken De Noever of De Haukes. Dat leste had ken. Ik zou zó zégge: moed houwe, den komt 't de voerkeur, want den had je de óóstewiend in je wel weer goed. Met ièn ding moet je rekening règ. Je docht 'r niet an dat je ok weer trug most. houwe: voerdat je op 't rangdmeer skaasse ken Dat kwam den later nag wel weer. benne we wel weer een paar weekies veerder. An De Haukes most je den nag wel twie Dam- Dick Numeijer, me over, maar den had je de haven en 't hele Piet Mondriaanpark 9, 1741 KX SCHAGEN Amstelmeer voer je legge. Den had je de ruumte temin ste. Maar je most toch ok nag weer naar huus. Den was 't teuge wiend nag wel een heel end om weer in dörp te komme. Je was kekóf as je weer tuus was. Maar na een bakkie poeie- laat was alles weer vergeten en as je den sèèves de kooi in dook den sliep je as een róós. Je hew nou an Wes- terlangd, Dörp en De Noever wel ies- bane, maar as 't niet Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 2 lc jaargang nr. 1 - 2009

Op de Hòògte - Wieringen | 2009 | | pagina 12