Jaarverslag Gravencommissie AARVERSLAG ARCHIEFCOMMISSIE door Gea Klein-Hamming Afgelopen jaar is het archief iedere eerste maandagavond en dinsdagmiddag van de maand open ge weest, met uitzondering van de maanden juni tot en met september. Het bezoekersaantal varieerde. Door schenkingen groeit het archief nog ieder jaar. Vaak worden we in de gelegenheid gesteld om van een oude foto een digitale afdruk te ma ken, zodat er een kopie in het archief kan worden Ons archief is gevestigd op de eerste etage van het atrium in het Parkzicht te Hippolytushoef. Komend jaar zal de meest gebruikte informatie verhuizen naar de glazen zaal, deze bevindt zich op de begane grond, in het Parkzicht. Of het ar chief meer zal worden opengesteld hangt af van het aantal dat het archief willen en kunnen be mensen. De commissie is hier druk mee bezig, wie interesse heeft kan zich aanmelden bij Nel Fijnheer-Rotgans. De collectie bestaat uit foto's, krantenartikelen, films, dia's, negatieven, notulen van diverse (op geheven) verenigingen, genealogische notities, kerkarchieven, enz. enz. De vereniging heeft hoofdzakelijk een papieren archief. Alles ligt op geslagen in archiefkasten. opgeborgen om voor het nageslacht bewaard te blijven en de originele in het bezit blijft van de eigenaar. Het is ons streven dat alle informatie die in de kasten ligt opgeslagen toegankelijk is voor ie dereen. Voor groepen of bijzondere vragen is het mogelijk om een afspraak te maken met een van de commissieleden, Arina Zwanink, Nel en Jaap Fijnheer-Rotgans en Gea Klein-Hamming Namens de Archiefcommissie Gea Klein-Hamming door Gea Klein-Hamming Het is even stil geweest rond de graven op Wieringen, maar de commissie heeft niet stil gezeten. Elk jaar worden er stenen "aangeboden"door de gemeente Wieringen. Het betreft stenen van graven waarvan afstand is gedaan door de familie. De afspraak met de gemeente is dat, wanneer er een graf zal moeten worden 'geruimd', dit doorgegeven wordt aan de Historische Vereniging Wieringen, die daarop kan beslissen of de steen van het graf in aanmerking komt voor overplaatsing naar het Kerkplein. Het gaat jaarlijks om een beperkt aantal, de steen moet voldoen aan de door de vereniging opge stelde criteria, omdat de ruimte rond de kerk be perkt is. De criteria zijn als volgt: gekeken wordt naar het soort graf (staat er al niet een van dit soort?), compleetheid, familie verband, tekst op de steen en of de persoon iets heeft betekend voor Wieringen en waar het graf als eerste is geplaatst. Er zijn bij de opening van de begraafplaats Zand- buren graven overgekomen van het Kerkplein, dit op verzoek van nabestaanden. De stenen op de algemene begraafplaats te Stroe mogen daar blijven staan zolang er ruimte is. Wanneer dit niet meer het geval is zullen ze naar de zuidzijde van de Hippolytuskerk worden verplaatst. Dit is nu al het geval met de stenen van de algemene begraaf plaats (Zandburen) te Hippolytushoef. In 2008 zijn er aan de vereniging dertig stenen "aangebo den". Deze worden momenteel getoetst aan de gestelde criteria. Het is dus niet vanzelfsprekend dat de vereniging de steen overneemt, het onder houd en beheer is namelijk voor de vereniging en er is een beperkte ruimte. Ook treedt de vereni ging niet in contact met de nabestaanden wan neer de steen niet wordt overgenomen. De Gravencommissie bestaat uit: Tan Lont-Lont, Arina Zwanink en Gea Klein-Hamming. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 2 le jaargang nr, 1 - 2009

Op de Hòògte - Wieringen | 2009 | | pagina 11