AARTERSLAG REDACTIECOMMISSIE AARVERSLAG GENEALOGIECOMMISSIE door Gea Klein-Hamming Wij, als redactie, mogen schrijven over de geschiedenis van Wieringen en een beetje over de omstreken. Dat is mooi en gemakkelijk, dat schrijven over vroeger wantje hoeft het niet te verzinnen, het staat al opgeschreven. De kunst is om alle feiten, verzameld uit verschillende bronnen, zo te herschrijven dat het een leesbaar verhaal wordt. De bron van historie is onuitputtelijk, wat vandaag nog nieuws is, is morgen alweer geschiedenis en daar genieten wij als redactie van. Natuurlijk is het niet de bedoeling om de prille historie in ons blad op te tekenen, het is leuker en spannender wanneer het gaat over decennia of eeuwen geleden. En naar die verhalen zijn wij naar opzoek, niet alleen in ons eigen archief, in het archief van kranten, het regionale en natio nale archief maar ook bij de mensen thuis. Ook daar, bij de mensen thuis, is veel historie op te halen en dat doen we, samen met onze gast schrijvers, graag. De laatste eeuw is voor meeste lezers van ons blad, zo blijkt uit de reacties, het leukst. Toch proberen we af en toe wat 'echte' geschiedenis in ons blad te plaatsen, om niet een totaal nostal gisch blad te worden. De redactie heeft het afgelopen jaar vier bladen uitgebracht, dikke bladen van gemiddeld 32 blad zijden. Om de bladen zo vol te krijgen dat er een diversiteit aan artikelen in staat, hebben we acht maal vergaderd. Tijdens de laatste vergaderin gen hebben we vier nieuwe redactieleden mogen ontvangen. Maartje Mulder,Tiny vanTeulingen, Theo Klaver en Piet Luyt. We hopen dat de nieu we leden het naar de zin zullen hebben binnen de redactie en met plezier en enthousiasme, u met historische verhalen zal verrassen. De redactie bestaat nu uit: Bob Gorter, secretaris, Tiny Hoogschagen-Met- selaar, Nel Vriezema-Omis, Maartje Mulder- Bais, Tiny van Teulingen-Molenaar, Piet Luyt, Theo Klaver en ikzelf als voorzitter. door Tan Lont-Lont, secretaris van de commissie De vaste kern bestond in 2008 uit de volgende leden: Jan Conijn, Cor Kater, Gerard Kortekaas, Jaap Lont, Tan Lont-Lont, Andries de Wit en Piet de Wit. Het streven van de commissie is, om elk jaar een gastlid te vinden, dat iets uit zijn of haar familie kan toevoegen. De commissie vond Wil Wigbout bereid om dit jaar mee te werken aan de stamboom. Tijdens de eerste twee weekeinden van oktober werd de fa tober 2008. De presentatie van de familie Wig bout bestond uit: milie Wigbout gepresenteerd. In tegenstelling tot de familie Tijsen 2007, is de stamboom Wigbout veel minder omvangrijk. Dat gaf ons ruimte om wat familiegeschiedenis uit te zoeken en in het boek te plaatsen. Simon Wigbout uit Hoorn heeft samen met ons gastlid Wil Wigbout een project opgezet om de grafstenen van de drie verdronken Wigbouten (1901) op te laten knappen. In de achterzaal werd een film gemaakt door Wil Wigbout vertoond. Hij laat in deze film de pa lingvisserij door drie generaties Wigbout uit Den Oever zien. De stamboomweekeinden vonden plaats in het Dorpshuis van Westerland op 4, 5, 11 en 12 ok- wandvoorstelling van de gedrukte stamboom foto's van de familie op de wand doorlopende fotovoorstelling en filmvoorstel ling. fotoalbums en informatie over de familie Wigbout uitgave van de stamboom in boekvorm, op cd-rom en dvd, inclusief foto's. presentatie van het grafstenenproject door Simon en Wil Wigbout. De middagen werden, zoals altijd, druk bezocht en het was voor velen weer een weerzien na jaren. De commissie kwam dit jaar acht keer in verga dering bijeen en vergaderde één keer met het be stuur van de Historische Vereniging Wieringen. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 2 le jaargang nr. 1 - 2009

Op de Hòògte - Wieringen | 2009 | | pagina 10