- 123 - Die fiets heb ik na de oorlog aan Dirk gegeven zodat hij zijn boodschappen weer kon rondbrengen. Toen wij in het MUZ-park kwamen wonen gingen wij in Oosterland naar school. Toen kwam de strenge winter van 1928-29 en alles bevroor in school. Ze konden het niet meer verwarmen en we werden naar huis gestuurd. Links: Echtpaar Jan Laan en Geertrui Tim merman met hun kinderen v.l.n.r. Hendrikje (Hennie), Hilgonda, Jan, Louris, Cornelis en Geertruida (Geer). Hieronder: Geertrui Timmerman, geboren op 5 maart 1889, dochter van Louris Timmerman en Hendriktje Wigbout. Dirk raakte in het laatst van de oorlog zijn fiets aan de Duitsers kwijt. Ik had zelf ook een transportfiets en die werd ook inge pikt. 's Nachts in het donker heb ik mijn fiets uit de Duitse opslag teruggehaald. Dirk bezocht de klanten over heel Wierin- gen op de transportfiets. Vrijdag haalde hij de boodschappenbriefjes op ook bij ons in het MUZ-park en zaterdag kwam hij het afleveren. We bezochten hen ook regelmatig, ze hadden achter het huis een behoorlijk grote tuin waar Dirk aardap pelen en groente teelde. Toen ik bij een bezoek met Dirk en Dingena de tuin in liep viel het mij op dat de achteruitgang van het huis aan de westkant erg dicht bij hun achterpand lag. Ik vond dat erg on vrij. Dingena vertelde toen dat opa daar had gewoond, maar dat ze nu ook goede buren hadden. (Dus dat had het nieuwge- bouiode huis kunnen zijn). Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 4 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 29