- 122 - met één en met twee schoorstenen) Grootvader trekt met zijn gezin bij Hendriktje in. De kinde ren gaan op het Hoekje naar school, ik heb daar nog een foto van waarop mijn moeder staat met een zuster en twee broers. Ik heb ook nog een foto van het toenmalige gezin. Hendriktje Wig bout, weduwe van Jan Kaptein overlijdt op 4 mei 1902. In 1905 krijgt grootvader Louris Tim merman van Rijkswaterstaat een aanstelling als havenmeester op het eiland Marken en vertrekt met het gezin van uitWieringen naar Marken. Grootvader Louris Timmerman heeft tot zijn pensionering in 1924 als havenmeester op Mar ken gewerkt. Daarna is hij verhuisd naar St. Pancras en Bergen N.-H. en hij heeft later een nieuwbouwhuis gekocht in Heemstede. Groot moeder Hendriktje Wigbout is daar op 19 maart 1945 overleden en grootvader Louris Timmer man op 27 januari 1956. Waar Teunes Timmerman (getrouwd met Trijntje Bais) eerst gewoond heeft weet ik niet. Gerrit, ge huwd metTeetje de Vries heeft vermoedelijk ge woond in wat later het winkelpand werd, daar in de buurt had Ger rit ook zijn houtopslag onder een afdak. Ger rit heeft later een huis gebouwd op de hoek Belt/Mekkenstuinweg met daarachter de tim merwerkplaats. Gerrit en Teetje kregen twee kinderen Cornelis- Dirk geboren op 5 juli 1895 en overleden op 1 juni 1902 en Dirk- Jacob, geboren op 15 april 1900 en overle den op 3 november 1925 bij het zwemmen. Hij heeft vermoedelijk kramp gekregen door het koude water en is toen verdronken. Hij studeer de bouwkunde. Jan Cornelis de Vries werkte in het bedrijf van Gerrit als timmerman. Gerrit is overleden op 12 april 1937 en De Vries ging samen met tante Teetje met het bedrijf verder. Teetje overleed op 4 augustus 1945 en De Vries nam later het bedrijf over, opgevolgd door zijn zoon Cees de Vries en nu diens zoon Jan Cees de Vries. Marken, voor het havenmeesterhuis. Het echtpaar Louris Timmerman en Hendriktje Wig bout en hun kinderen. Door de bootverbinding Monnickendam-Mar- ken was er veel onderling contact. Mijn moeder Geertrui Timmerman kwam hierdoor in kennis met Jan Laan, zoon van Cornelis Laan en Geer- truida Lommers. Hun huwelijk vond plaats op vijf maart 1919 te Marken. Hun woonplaats werd Monnickendam, vader Jan Laan, die in ver schillende motorenfabrieken in Nederland had gewerkt, kwam nu in een garagebedrijf in Mon nickendam aan het werk voor reparatie en onder houd aan automobielen en later werden de eerste motoren in vissersschepen geplaatst. In Monnic kendam kreeg het gezin zeven kinderen. Omdat er op het laatst onvoldoende werk was, kon va der in 1927/28 in dienst komen bij MUZ (Maat schappij Uitvoering Zuiderzeewerken) voor het onderhoud van motoren en materiaal. Omdat mijn vader een rijbewijs had werd hij veelvuldig ingezet voor de ingenieurs en hun familie. Hij is tot het laatst bij de MUZ in dienst gebleven. In 1928 kreeg hij een woning toegewezen in het in aanbouwzijnde MUZ-park te Oosterland. Wij kwamen in de herfst van 1928 naarWierin- gen, maar de woning in het MUZ-park was nog niet geheel afgewerkt. Zodoende ben ik enkele dagen bij Oom Teunes en tante Trijn te logeren geweest. Ze woonden toen in wat het winkelpand werd (was). Er waren toen vier kinderen,Trijntje trouwde met Teunes Ippel. Geertruida (Truitje) was wat ongelukkig. Oom Teunes was toen al een oudere zwakke man. Dirk is ook ernstig ziek ge weest en kon geen zwaar werk meer doen. Het is een moeilijke tijd voor hen geweest. Dirk en Dingena hebben zich ingezet voor de winkel. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 4 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 28