- 116 - Van openbaar naar Christelijk onderwijs Met medewerking van Teun de Ridder De vader van Teun de Ridder was één van de eer ste Zuiderzeewerkers op Wieringen. Hij kwam in 1920 uit Gelderland en werkte toen aan het uitzetten van de Amsteldiepdijk. Hij was in Wes- terland in de kost en trouwde met de Wieringse Neeltje (van Reintje) Tijsen. Zij gingen in Den Oever wonen. Teun werd in 1922 geboren. Hij ging op 1 april 1928 naar de openbare school op Oosterland. Daar kwam hij in de klas bij juf frouw Dekker, die van Vlieland kwam. De ou ders van Teun waren allebei Orthodox Neder lands Hervormd. Toen op 1 november 1929 het noodgebouw van de pas opgerichte Christelijke school geopend werd, ging Teun over naar deze school. Zijn schoolgenootjes waren hoofdzakelijk kinderen van Zuiderzeewerkers. Er waren ook veel Rooms katholieke kinderen op hun school. Zij hadden nog geen eigen school en de ouders kozen voor een school met godsdienstonderwijs voor hun kinderen. De kinderen kwamen van heel Wieringen en ook uit aangrenzende delen van de Wieringermeer. Er reden twee school bussen, die op De Haukes begonnen te rijden. De ene bus ging door de Polder Waard Nieuw- land, de andere over de Gemeenelandsweg. De nieuwe school begon met twee lokalen en twee leerkrachten, omdat nog niet zeker was of er ge noeg toeloop van leerlingen zou zijn. Teun kwam Schoolreisje naar Schiphol, schooljaar 194711948. De foto is gemaakt tijdens een schoolreisje van de vijfde en zesde klassen. De leerlingen zijn van de Openbare lagere school en van de Christelijke school uit Den Oever. Na afloop van het bezoek aan Schiphol heeft de groep in Amsterdam nog wat gegeten. Boven v.l.n.r. meester Jofriet, Henk Schrier, meester de Gooyer, meester Kuiper, juf Nel Kuiper (dochter van meester Kuiper), Gretha Zomerdijk, chauffeur, chauffeur, Nelie Lont, Gerda Verzeilberg, meester Mannissen, Marietje Lont, Imie Dijkstra, Cobie Marees, Gerie Boersen, Meyert Smit, Maarten Bays, Wiebe Kresmer, Riet Bakker en Johan Metselaar. Tweede rij op de hurken: v.l.n.r.: Piet de Waard, Annie Jofriet, Annie Bakker, Imie Joldersma, Bert Hermans, Jan Tijsen, Jurrie Luikens, Gretha Bakker, Ko Rakers, Marjan Tijsen, Broer of Jan de Jong, Elly Hegeman, Akkie Akkerman, Geesje Hekman, Ellie Hekman, Gretha Wagemaker, Truida Wigbout, Prien van Sabben. Voorste rij zittend: Rens Visser, Chris Lont, Eb Rotgans, Piet v. d. Waïle, Dik Bakker, Jaap Jorna, Bert Loos, Bert Gielis, Jan Kalf, Jaap Tijsen, ,Aart v.d. Herik, Leen v.d. Herik, Otto Luikens. 'trznaM Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 4 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 22