- 115 - Zesde en zevende en achtste klas voor de nieuwe Christelijke school, ok tober 1934. Boven v. I. n. r.Gerrit van der Starre, Hendrik van Eerden, Wim van Breu- gel, Gepke Hoekstra, Klaas Terpstra, Gjalt van der Zwaag, Teun de Ridder, Arend van der Schans, Piet van Dis, Thomas Dangerman,Annechien van der Schans met daarvoor haar broertje. Links onder jas Iman Reijerse, Jan de Nooijer, Annie Folkers met haar broertjes Tinus en Berend. Midden: Sofie Guldemeester, Bep Geuzebroek, Pleun van Wijngaarden, Alie Grobekker, Bertha Tijsen, BaukjeVeenstra,Jeltje de Jong, Grietje Veenstra, Antje Folkers, Voor: Pieterke Donkerbroek, Jaantje Erkelens, Marietje Dekker, Gonnie Laan, Gerie Laan, meisje Dangerman met haar broertje. Rechts het hoofd van de school, meester van Steenbergen. In de Hofstraat had Boelens een kruide nierswinkeltje. Hij had op een dag een kauw- gomballenautomaat aan de muur gehangen. Nan was op weg naar de kapel, maar ontdekte dat je voor een cent ook zo'n lekkere kauwgombal kon kopen. Op de Grie was erg trots op Nan en het raakte 'aan' en het is nooit meer 'uit' gegaan. Nan ging na de zevende klas van school af. Hij werd jongste bemanningslid op het vissersschip van zijn vader. Grie deed ook nog een gedeelte van de achtste klas en maakte haar opleiding af aan de huishoud school te Schagen. Het paar trouwde op 1 fe bruari 1952 en kreeg twee kinderen, twee schoonkinderen en zes kleinkinderen. Som migen van hun klas genootjes keerden na de Zuiderzeewerken weer terug naar hun oude woonplaats, maar het contact is gebleven. Op re- unies van Om de Oost reizen zij naar Den Oever om hunWieringer vrienden te bezoeken. zon dagsschool werd Nan ineens veel minder ge zien... Nan en Grie groeiden samen op. Er werden toen ook al voetbal toernooien georgani seerd tussen de scho len van Wieringen op het voetbalveld van Succes. Nan speelde in het elftal van Om de Oost en Grie fiets te naar Dörp om hem aan te moedigen. Nan deed extra zijn best en toen er een strafschop genomen mocht wor den scoorde hij een prachtig doelpunt. De trainer van Succes zag Reünie 50-jarig bestaan van de C.N.S. in 1981, onderwijzers, schoolbe stuur en organisatie jubileum. Boven v.l.n.r.: Henk Folkers, Henk Boer, Geppie Boer-Visser, Ab Veenstra, meester Speijers, Emmie Zondag-Sperling, Teun de Ridder, hoofdonderwijzer Kamperman. Zittend: Miep de Visser-Geuzebroek, Cor Laan, juffrouw van de kleuterschool, Peter Zeeman, Lenie Basjes-Oegema. talent in hem en voort aan mocht hij voetbal len in het jeugdelftal van Succes. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 4 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 21