- 114 - Uit de rubriek "Wandeling over oud-Wieringen" van de Wieringer Courant, door Joh. Oedzes. Een foto van een schoolreisje van de openbare school te Den Oever, gemaakt op Schiphol in het jaar 1935, vlak nadat de Afsluitdijk klaar was. Ook de school en de Zwinstraat waren nog pas enkele jaren oud. Het schoolreisje was op de ouderavond besproken tussen ouders en onderwijzend personeel. Met aller goedvinden zou garage Boersen uit Den Oever deze schoolreis verzorgen. Toen een en ander bekend werd bij de schooljeugd, was dit zeer groot nieuws op het schoolplein, er werd met spanning naar die dag uit gekeken. Toen de grote dag aanbrak met goed weer, was er in de Zwinstraat bij de school een feestelijke stemming. Vele ouders waren bij het afscheid aanwe zig, om de jeugd uit te zwaaien. Er werd uit volle borst gezongen. Als chauffeurs traden op de heren Jan Doef, Arend Siemons, Cor Tijsen en Izak Da- tijn en als begeleiders Volkert Koorn, meester Jofriet, meester Kuiper,juffrouw van Hoboken. Dan de kin deren. Onderste rij van links naar rechts: Piet Boorsma, Theo Heijligenberg, Weert Mestselaar, Cees Rotgans, Eb Bakker, Piet Lont, Klaas de Jong, Hem Her mans, Nan Keyzer, Jelle Visser, Jan v.d. Herik, Cor Lont, Kees koorn, Tonny van Gelder Middelste rij van links naar rechts: Simon Koorn, Piet van der Herik, Heike Bult, Nan Rotgans Pzn, Riekele Visser, Jan Hermans, Henk Boelens, Wig- gele Akkerman, Jan van Hoorn, Nan Rotgans Ezn, WimWit. Verder bovenste rijen: Dirk Rotgans Hindertje Hul- sebos, Mientje Buur, Gerrit Dekker, Bart Benedict, Wietse de Jong, Gré Kaan, Marie Wigemaker, Sijtke komen, Annie Marees, Annie Willemse, Miek Poppen, Marie Hegeman, Miek Smit, Nelie Bak ker, Grietje de Jong, Albertje Kuiper Sien Woord man, Grie Omis, Trijnie Bakker, Annie Woordman, Nel Kuyper, Marie Verpoorten, Trijnie Tijsen. Tot zover de inzittenden van de bussen. Het ging richting Amsterdam, met onderweg nog een nood stop. Op het vliegveld Schiphol keken ze hun ogen uit, vooral bij het opstijgen en het landen van die grote vliegtuigen. Ook werd een vliegtuig van bin nen bekeken. En er werd nog een foto gemaakt bij het grote vliegtuig. Verder nog in Amsterdam eten, een boottochtje en toen op huis aan. (Foto en gegevens: Meester Jofriet te Den Oever) Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 4 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 20