van de Openbare en de Christelijke school in Den Oever ERINNERINGEN VAN OUD-LEERLINGEN - 112 - deel parttime. Het gebouw beschikt over acht lokalen en een ruime zolder die gebruikt wordt als bibliotheek en waar kinderen, die overblijven, zich kunnen vermaken. De naam Om de Oost Wierings voor 'naar het oosten' of 'in het oosten gelegen') kwam ook pas in de jaren zeventig. In Hippolytushoef kwam een tweede openbare lagere school van de grond, die 'De Marske' werd gedoopt. Om verwarring te voorkomen werd de andere "Alvitloschool" genoemd en daarop werd besloten alle overige openbare scholen op Wieringen ook een naam te geven. Bronnen: Wieringer Courant, Historische Verenging Wieringen en Heemkunde van Wieringen samengesteld door J. Kuiper (voormalig onderwijzer O.L.S. Den Oever) door Tiny Hoogschagen-Metselaar Van klasgenootjes tot echtgenoten Met medewerking van Nan Rotgans Ezn. en Grie Rotgans-Omis Op 1 april 1931 gingen Nan en Grie naar de openbare lagere school te Oosterland. Ze waren toen nog vijfjaar en kwamen in de klas bij juffrouw de Wit. Nan ging lopend van de Gesterweg langs de Molgerdijk naar Oosterland. Naast de weg naar school was een brede sloot met modderpoelen. Het gebeurde wel eens dat Nan de school vergat en bij de poelen kikkervisjes ging vangen. Dat ging niet altijd zoals zou moeten en dan zat hij met natte sokken in de klas. in die tijd! Op school was de fiets een attrac tie en alle kinderen wil den vriendjes met haar worden om een stukje op de fiets te mogen rijden. Klassenfoto O.L.S.uit 1934: boven v. I. n. r. :JonkieWortman, Grie Omis, SienWortman, Marie Verpoorten, Miek Poppen, Siep Willems, juffrouw Diepgrond (uit A.Paulowna) Annie Wortman, Rie Wagemaker, Jaap Tijsen,Ab Tolhuis, Nan Rotgans Nzn, Cor (van Kees van Maartje) Tijsen. Middelste rij: Annie Stadig, Bep Plooy, Betje Wagemaker, Miek Smit, Trijnie Tijsen, Dirk Rotgans, Nan Rotgans Ezn, Piet Tijsen, Kees Rotgans Pzn, Nan Rotgans Pzn. Zittend: Trude Rotgans, Annie Willems, Ida Wiegman, Wim Hegeman, Arie Duijnker, Kees Rotgans Ezn, Simon Wagemaker, Thuis waren ze gewend om Wierings te praten, maar in de klas werd hen keurig Nederlands geleerd. Het was mid den in de tijd van de Zuiderzeewerken. Er zaten ook veel kinderen van MUZ-personeel bij ze in de klas, die overal vandaan kwamen met ieder hun eigen dialect. Buiten schooltijd was het op het schoolplein een mengelmoes van dialecten. Dat maakte Grie woonde bij gemaal Leemans en voor haar was het een heel eind lopen naar Oosterland. Daarom had ze een oude fiets gekregen die met grote houten klossen op de pedalen een beetje passend voor haar was gemaakt. Een hele luxe niet uit, ze werden allemaal vriendjes en vrien dinnetjes van elkaar. De vriendinnetjes van Grie kwamen uit Groningen en woonden in de noodwoningen die aan de Gesterweg stonden. Als Grie bij hen thuis ging spelen leerde ze al Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 4 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 18