- 106 - Nu staat het beeld al weer vele jaren bij ons in de tuin. Vele voorbijgangers vragen zich af wat het beeld nu precies voorstelt. Maar dat weet tot op heden niemand. Als je de voor- en achterzijde aan de onderkant beter bekijkt kun je zien dat het beeld een onderdeel is geweest van de bovenkant van een ommuring. Het beeld is gehakt uit zacht kalksteen dat in de vele tientallen jaren de weers omstandigheden goed heeft doorstaan. Meer valt er eigenlijk niet van te vertellen. Vorig jaar kreeg ik via Jac Feenstra een oude foto in handen waarop het bewuste beeld stond met daarnaast een jongetje. Op de achtergrond stond een woning met veel hout. Men vertelde mij dat deze foto nabij Lutjestrand was genomen. Om dat mijn grootvader Okko Bosker op Lutje diver se bedrijfsruimten had maar ook een zomerhuis met een grote rozentuin, was mijn nieuwsgierig heid gewekt. Ik was bijzonder verrast deze foto te zien, omdat mij niet bekend was dat het ste nen beeld ooit op Lutje had gestaan. Ik wilde alles van die foto weten. Onmiddellijk vroeg ik mij af wie dat kereltje was naast het beeld. Was het soms familie van me? Natuurlijk een logische vraag. Was het bouwwerk op de achtergrond mis- Hieronder: Rudy Besseling, 4 jaar oud, bij de stenen leeuw in 1936. Rechts: Rudy Besseling opnieuw bij de stenen leeuw, nu 75 jaar oud in 2007. schien het zomerhuis van mijn grootvader? Ook een logische vraag. Gerie en Jan Conijn brachten opheldering. De foto is genomen in 1936 vanaf Lutjestrand in de richting van de Verbindingsweg. Het huis op de achtergrond is de Rode Keet. In deze keet woon den de families Besseling, Ten Brinke en Hen- sen. Allen waren zij nauw betrokken bij de bouw van de Korte en Grote Afsluitdijk. Het kereltje naast het beeld is de vier jarige Rudy Besseling. Een zuster van hem, Henny Hamelink-Besseling, woont in Den Oever. Zij vertelde dat haar vader, Johan Besseling opzichter was in het aannemers bedrijf van mijn grootvader. Hij was ook mede oprichter van woningbouwvereniging Beter Wo nen. In 1940 vertrok de familie Besseling naar Julianadorp. Over haar broer Rudy vertelde zij dat hij is geboren 24 januari 1932. Begin jaren vijftig emigreerde Rudy met zijn broers naar Ca nada. Hij vestigde zich in de omgeving van Van couver. Met hard werken wist hij daar een eigen bedrijf te beginnen. Hij is daar getrouwd en heeft een gezin gesticht. In de zomer van 2007 bracht Rudy een bezoek aan zijn zuster in Den Oever. Omdat Henny nu wist waar het beeld van steen Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 4 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 12