- 71 - Er is een akte waarin alle drie de meisjes, te we ten Maartje, Trijntje en Antje, werden genoemd en Sijtje, vrouw van Jacob. Er was verdeeld een eendenkooi, huis, erf en verschillende percelen land. De akte dateert van 7 maart 1893. Er was geen koopakte aanwezig, overdracht of koopak te kooi naar S. Mulder. Maar volgens Marinus Mulder, zoon uit het tweede huwelijk van Simon Mulder met Grietje Stadig, zit het zo. S. Mulder, getrouwd in gemeenschap van goe deren erft de helft plus een kindsdeel. En werd eigenaar door de kinderen Wagemaker het kinds deel uit te betalen. Jan Halfweeg heeft Maartje Wagemaker waar schijnlijk wat beter leren kennen tijdens de ziekte van haar moeder waar N. Halfweeg en echtge note voor een goede verpleging zorgden. Na het huwelijk gaat het echtpaar wonen aan de Parallelweg (nu van Eerden). Het opschrift op het hek was uit Prediker: O, ijdelheid der ijdel heden: "Het is al ijdelheid Dirk Mulder, 1861-1924, en Maartje Mostert, 1862-1935, waren eigenaren. Dirk een zeer be dachtzame man was eerst boer en werd later timmerman. Hij heeft ook de boerderij van mijn grootouders Nan Mulder en Geertje Minnes, nu Jachtlust, gebouwd. Via Nan en Geertje Mostert werden Jan Halfweeg drie vierde deel en zijn moeder Neeltje voor één vierde deel eigenaren. Er werd op 26 febru ari 1911 een dochter ge boren, Neel tje, die op 15 november 1939 met Pieter Klein trouwde, geboren op 8 septem ber 1914 en overleden op 8 september 1981, van beroep film operateur. Hij overleed op 67-jarige leeftijd, op zijn verjaardag. Pieter was een zoon van Jan Jans Klein en Trijntje Pie ters Tijsen. Het echtpaar liet geen kinderen na. Op latere leeftijd verbleef Neeltje in het Noor derlicht. Zo prachtig waren de woorden boven de rouwadvertentie Langzaam vervaagden herinneringen En gleden gedachten weg. Neeltje overleed op 11 december 2005. Het voelt als een schrijver van een levensverhaal. Je probeert bepaalde beelden, gevoelens, stem mingen en herinneringsmomenten en afbeeldin gen vast te leggen. Er zijn geen nakomelingen meer, die ik kon vragen naar bepaalde feiten. En kel overlevering uit de familie. Eindigende met het eerste en laatste couplet uit Neeltje Klein Op Maandag 17 Juli a.s. hopen onze Neef en Nicht J. Halfweeg ij en M. Halfweeg-Wagemftker g U hunne 25-jarige Echtveree- U nlging te herdenken. 'I C. M. MULDER en Kinderen, n jj Wieringen, Juli 1933. jj x)::o:_cxx)u:o::: ex.- cciroootzos Zilveren huwelijksjubileum van Jan Haljweeg en Maartje Wagemaker, 17 juli 1938 Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 3 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 9