EACTIES SCHOOLFOTO OP Het HOEKJE - 87 - De voordeur van de Wieringer boerderijen heeft zo zijn een eigen traditie. Tot 1900 werden deze deuren gemaakt, geen knop aan de buitenkant want de dood komt altijd ongenood, geen pad en geen brievenbus. Dit alles om de boze geesten te weren. De deuren komen niet alleen op Wierin- gen voor maar ook in West-Friesland en Gronin gen. Het begrip voor- en achterkant van de boer derij wordt van binnen uit bepaald en niet vanaf de weg vandaar ook dat de boerderijen schots en scheef op Wieringen liggen. Het had een prakti sche reden, de boerderij werd op een hoge rug gebouwd met het achterhuis naar de laagte, dit vanwege de mest afvoer. 'In verband met de hu welijken die in de museumboerderij mogen wor den voltrokken leek het mij een mooi gebruik deze deur te benutten. Dat geeft een speciaal tintje aan het geheel. Bezwaren voor het gebruik waren er ook, er werd opgemerkt dat de deur al leen gold voor de bewoners en dat is waar. Maar de boerderij is nu een museum geworden en het bestuur heeft toestemming gegeven tot gebruik. In mijn toespraak als buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand licht ik het gebruik van de deur toe zodat de gasten weten waarvoor de deur vroeger werd gebruikt. De bruid komt wel Van verscheidene kanten hebben we namen gekregen van kinderen die op de foto staan. Bijna alle namen zijn nu bekendal is er soms enige twijfel. Hartelijk dank voor uw medewerking. Het wordt nu zo: 1. Juf Lont 20. Roel Prins 2. Juf Ruitenberg 21. Tinie Luiken? Coby Jansen 3. Dirk van Duin 22. Gerda Derks 4. Marjan Rasch 23. Remmy Vonder 5. Berna Uijthof 24. Wubbegien Pathuis 6. Hetty Westerbeke 25. Debora Liebe/Coby Engel 7. 26. Annelies Pathuis 8. Gea Bais 27. 9. Jeanette Bais (Jannet van Breugel?) 28. Gert Kooij 10. Olof Holtjer 29. Frans van Duin 11. Klaas Hoep (niet Gert Huls) 30. Ans Bais 12. Joke Hijlkema 31. Wim Dirk Crommentuyn 13. Matthisca Modder 32. Jos Berends? Jonny Numeijer? Jaap Steigstra? 14. Corrie Rasch 33. Douwe Hijlkema 15. Jan vanTeulingen Wil Doves? 34. Paula Uijthof 16. Nellie Cloots (niet Lia) 35. 17. Mia Derks 36. Thea van Ooij 18. Piet Rotgans of Henk Rotgans 37 Bert Loos 19. Harrie Hegeman door de deur binnen maar gaat er niet uit. Na binnenkomst wordt de deur weer gesloten', ver telt Nettie Rienstra, die als buitengewoon amb tenaar van de burgerlijke stand het huwelijk heeft voltrokken. De huwelijksvoltrekking vond plaats op 30 mei om 14.00 uur. Frank heeft na het ontvangen van zijn bruid Marleen de rouw- en trouwdeur weer voor onbepaalde tijd gesloten. Het bruidspaar Frank Bakker en Marleen Glim Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 3 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 25