E DOOD EN DE BRUID GAAN DE VOORDEUR IN EN UIT - 86 - door Gea Klein-Hamming Voor het eerst in 120 jaar ging de rouw- en trouwdeur van het Wieringer Eiland Museum Jan Lont, voor een bruid open. Frank Bakker en Marleen Glim hebben het museum verkozen tot hun trouw locatie. Frank heeft zijn bruid in de pronkkamer van vroeger, nu kaaskamer, ontvangen. De laatste keer dat deze traditionele deur - die alleen van binnenuit kan worden geopend - is gebruikt, was voor het huwelijk van Trijntje Rotgans. Zij trouwde in 1888 met Jan Tijsen. ste huwelijk gesloten. Werd er toen geen gebruik gemaakt van deze bijzondere deur, nu gebeurde dat wel. Het echtpaar Frank Bakker en Marleen Glim was het tweede bruidspaar dat in het museum trouwde en heeft wel gekozen voor de bruidsdeur waarvan op Wieringen wordt gezegd 'De dood en de bruid. Gaan de voor deur in en uit'. In 2007 wees de gemeente Wieringen het mu seum aan als trouwlocatie, na een verzoek van het bestuur. Nog hetzelfde jaar werd het eer- Museumboerderij Jan Lont, Stroe, Wieringen De boerderij gebouwd in 1854 is gebouwd in opdracht van Jan Rotgans, hij ruilt daarvoor een stukje land met Jan Maars. Rotgans heeft niet lang van zijn nieuwe boerderij kunnen genieten, hij overlijdt in 1857. De boerderij komt dan op naam van zijn oudste zoon Nan, getrouwd met Maartje Kinne, zij krijgen drie kinderen Trijntje, Albert en Maartje. Na het overlijden van Nan in 1916 komt de boerderij in handen van zijn twee ongetrouwde kinderen Albert en Maartje Rot gans. Nadat beide in 1937 naar het bejaarden huis verhuizen wordt de boerderij verkocht aan de ouders van Jacob en Jan Lont. Ook deze twee blijven ongehuwd. Jan vermaakte, na het over lijden van Jacob de boerderij aan de Vereniging Wieringer Museum Jan Lont. Jan Lont overleed in 1997, hij werd op zijn eigen verzoek vanuit de boerderij naar zijn laatste rustplaats gebracht, op Stroe. De bruid Marleen Glim komt binnen door de trouw deur Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 3 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 24