- 84 - Parklaan 20 toen, voor de praktijk, v.l.n.r. vader Lansink, Simon Wilms, moeder Lan sink, Geer Mostert, Suus Lansink en Jacq en Cobi Beeker. Wïeringen. In decem ber 1944, is er de grote razzia op Wieringen, Lansink moet onder duiken. De vrouw van dokter Beeker kwam waarschuwen. Het be vel van de Duitsche Weermacht is: alle mannen in de leeftijd van 17 tot 40 jaar moe ten zich melden voor de arbeidsinzet in Duits land. Tevens hebben de Duitsers een kijkje op Lansink vanwege de niet rijklare motor en auto, een cabriolet. De Duitsers hebben onderdelen nodig van motors en auto's. Lan- Het waren vervelende jaren op Wieringen, zo ook voor Eef Lan sink. Regelmatig wordt hij aangehouden door of de "bezetter" of de "verzetter". Vooral de ritten naar en door de Wieringermeer waren toch enge momenten. Soms moest hij bij een boer overnachten, dan was het te gevaarlijk om terug te gaan naar nummer 18, nu 20. Het huis had een kamer en suite, in de achterste kamer was de spreekkamer gevestigd. Het overige deel van het huis werd ge buikt als woning. Ook het keuren van geslacht vee viel onder de werkzaamheden van de dierenarts. In de oorlogs jaren was dat soms een heel hachelijke bezigheid. Er werd vanuit gegaan dat de commando's van de Duitsers werden opgevolgd. Dat betekende dat alle onregelmatigheden moesten worden ge meld. Met onregelmatigheden werd vooral be doeld "het onder de toonbank" verhandelen van het beste vlees en dat 7777 1777 Parklaan 20 in 2008 gebeurde regelmatig. Eef Lansink zag, helaas voor de Duitsers, geen onregelmatigheden sink had ruim voor de razzia al besloten de mo toren uit elkaar te halen, zodat niemand er iets aan had. Alle cruciale onderdelen werden op ver schillende plaatsen verstopt. Dat zinde de Duit sers niet. De dynamo werd gebruikt om stroom op te wekken, deze stond op een paal achter het huis. Later hebben de Duitsers deze constructie in beslag genomen en de dynamo op de uitkijk toren gezet van café Waiboer, op de Amstelmeer- dijk. Hotel Cafe Restaurant Amstelmeer heeft de familie Waiboer laten bouwen. Op deze plek zijn in de oorlogsjaren veel nare dingen gebeurd. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 3 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 22