iNKEL Timmerman op de Hollebalg Gesloten 21 t.m. 30 JUNI wegens vacantie van D. Timmerman, Kruid eni ersbedrij f Koningsweg 15, Hippo. - 42 - Gegevens ontvangen van Trijn Ippel, Bemmel en Gre van Wachendorff-van Rijn, Hippolytushoef De gegevens zijn verzameld door Grietje Wilms-Lettinga en aangevidd door G. Klein-Hamming, namens de redactie Op de Hoogte. De familie Timmerman, afkomstig uit Petten, komt naar Wieringen wanneer vader Cornelis Dirk Timmerman, besluit hier als steenzetter zijn geld voor zijn gezin te verdienen. Er wonen dan twee takken Timmerman op Wieringen, de tak Trijntje Dijkshoorn-Timmerman van het be kende winkeltje in de Hoofdstraat komt uit Bar- singerhorn. Cornelis Dirk is de zoon vanTeunis Timmerman en Geertruijda Langerveld, beide uit Petten. Zijn vrouw Geertrui is de dochter van Lourens Timmerman en Dingena den Uil uit de Zijpe. Het gezin Cornelis Dirk en Geertrui Tim merman bestaat uit de kinderen Dingena Geer- truida, trouwde met Willem Takes, Geertruida Maria, trouwde met Cornelis Wigbout, Louis, trouwde met Hendriktje Wigbout en vertrekt la ter met zijn gezin naar Marken waar hij wordt aangesteld als Rijkshavenmeester, Teunis, trouw de met Trijntje Bais en Gerrit, trouwde metTee- tje de Vries. Alle kinderen zijn in Petten geboren en op Wieringen getrouwd. Naar verluidt heeft het gezin het huis, later kruidenierswinkel laten Zoo pas ontvangen prima kwaliteit Tapiokovlokken Griesmeel en Maizöna. Beleefd aanbevelend G. TIMMERMAN, Hollebalg. Teetje was een Wieringse, geboren op 9 sep tember 1871, dochter van Cornelis de Vries en Maartje Annes. Gerrit heeft op de Hollebalg het winkeltje gebouwd. Ze woonden daar met hun zieke zoon Dirk, geboren op 13 april 1900, die het winkeltje beheerde. Advertentie uit 1965 meekomen uit Petten en op Wieringen weer op gebouwd maar of dat juist is? Het huis staat op de Hollebalg, een buurt tussen de Noorderlaan en Westerklief. De naam is wel ontleend aan de laagte tussen de hoogten van Westerland en Hip polytushoef, vermeld Jo Daan in 'Wieringer land en leven in de taal'. Gerrit Timmerman, geboren op 10 september 1867, trouwde op Wieringen op 8 april 1894 met Teetje de Vries. Hij was timmerman van beroep. Een advertentie uit 1918 Kruidenierszuinkeltje Timmerman voor de aanleg van de betonzveg, N99 Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 2 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 8