- 41 - door Dick Numetjer "Hoe b-b-b-bedoeld u datk-k-k-kapper?" "Nou, ik docht zö, die vliegtuge komme helegaar uut Enge land en dat is nog een mooi stukkie vort. As die dinge van de grongd benne, duurt 't nag een pbbske voer ze hier boven komm." "Ik begrijp met k-k-k-kapper wat u hiermee Het adres yan de schrijver van dit artikel is: b-b-b-bedoelt. Piet Mondriaanpark 9, 1741 KX Schagen. De Helderse buurt, die in de oorlog bouwt is, was al gauw bewoent deur menske uut De Helder, omdat ze dèèr vandaan moste van de Duitsers. Zo is er heel wat vreemd volk op Wie- ringen komme te woenen. Ok in de skeersalon kon je 't merreke. Buten de vaste klante kwam er veul vreemd volk om skoren of knipt te worre. De mèèste raakte al gauw inburgert en praatte op 't lest ok mee over de dinge die d'r allegaar beurde. Op een nacht ware d'r bomme voalen achter de Kremersweg. Nou, dèèr is wat over ofpraat. De ien wist er nog meer over te zégge us de aar. Vader had een klant uut De Helder. Voer 't gemak zalle we 'm maar Jansen noeme. Een groote, beste kirrel. Hij had ièn gebrek: hij stotterde bar. "Dat was v-v-v-vannacht goed raak in de K-K-K-Kremersweg k-k-k-kapper. Er zijn wel d-d-d-drie b-b-b-bommen gevallen. Maar er zijn gelukkig geen p-p-p-persoonlijke ongeluk ken gebeurd." "Noh, Jansen, 't voult me mee dat dut nag niet eerder beurt is. D'r gaane zoveul van die vliegtuge over en d'r is hier nag nooit een bom voalen." "Nou, kiek: die kirrels stane vezelfin zo 'n vlieg- tuug boven een luuk, boigaar an 't end van zon bom. Ze zégge wel dat die bomme loodzweer benne en den kriegje op 't lest lovige hangde en den beurt t'wel deres dat ze zon ding te vroeg voalle lèète. En deuze nacht is 't hier beurt!" "N-n-n-nee, k-k-k-kapper, z-z-z-zo gaat dat niet. Die b-b-b-bommen liggen allemaal in r-r- r-rekken. Als de vliegt-t-t-tuigen boven de p-p- p-plaats zijn waar geb-b-b-bombardeerd moet worden, gaan de luiken open en vallen de b-b- b-bommen automatisch uit de rekken." "Oöh, ik docht dat V een stuk of wat kirrels sting om bomme vast te houe." Zö werd 'r wat slappe praat houen in de skeer- winkel. Dèèrom bleve d'r heel wat klante hange as ze klaar ware, want bij de barbier hoorde je nag eres wat. Het tweede huis van links met het uithang bord "kapper" is van Numeijer. Deze an sichtkaart dateert uit de jaren dertig. r-OEF KONINGSTRAAT Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 2 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 7