ERUG NAAR DE AFSLUITDIJK -39- door Tiny Hoogschagen-Metselaar De artikelen in ons verenigingsblad zijn vaak deels gebaseerd op de overlevering. Na reacties van lezers kunnen fouten en onvolledigheden worden opgespoord en verbeterd. Zo zorgen we samen voor een compleet verhaal. Nu een vervolg op het artikel in Op de Hódgte nr. 4 van september 2007 op blz. 126. eiland Breezanddijk. Zij waren afkomstig uit Harlingen en Bar- radeel. Het echtpaar woonde in een barak waarin ook de kantine voor het personeel was ondergebracht. Vader Wiersma was timmer man van beroep en daarnaast postbode. voer met een boot om telegrammen met werkopdrachten op te halen en bij de kranen te bezorgen. Zijn vrouw beheerde de kantine. Haar vader was bak- schipper en werkte ook aan de Afsluitdijk. Hij was bij zijn dochter en schoonzoon in de kost. Op 17 juni 1930 werd Jitze geboren op het werkeiland. Zijn ge boorte werd door dok ter Hoogkamer bege leid. (Zie bijlage) Jitze was het tweede kind dat te Breezand gebo ren werd. Het eerste Sluisput Kornwerderzand met gedeelte Afsluitdijk naar de Friese kust. Bouw van twee schutsluizen en uitwateringsluizen, 11 mei 1929 Aanleg haveneiland Breezanddijk, 13 juli 1929 was Theo Hamstra. Hij kreeg als eerstgeborene op het werkeiland een spaarbankboekje met 100,- van Rijkswater staat. Theo Hamstra woont nu in Harlingen. Geboren op de Afsluitdijk deel 2 Na een tip van lezers kwam de redactie in gesprek met de heer Jitze Wiersma, inwoner van Hippoly- tushoef. Zijn ouders, Sipke Wiersma en Tjietske Hilwerda, woonden vanaf 1929 ook op het werk- Het was voor kleine kinderen gevaarlijk om bui ten te spelen op het eiland, omringd door water. Daarom had de familie hun herdershond afge richt om de kinderen te bewaken. Jitze Wiersma heeft zijn ouders vaak horen vertellen over de strenge winters die zij op het eiland hebben mee- Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 20e jaargang nr. 2 - 2008

Op de Hòògte - Wieringen | 2008 | | pagina 5